Lokuj w przyszłość

- Reklama -

Budynek Urzędu Miasta będzie remontowany

W tym roku budynek Urzędu Miasta Biłgoraj zostanie wyremontowany. Przeprowadzona zostanie termomodernizacja oraz przebudowa wejść do budynku.

Obecny budynek Urzędu Miasta pamięta czasy minionej epoki. Plac wokół pięknieje, dzięki trwającej rewitalizacji Śródmieścia. Niebawem budynek też zmieni swoje oblicze. Przejdzie on termomodernizację. Zamontowane zostaną windy, aby ułatwić dostęp do magistratu osobom niepełnosprawnym.
Remont budynku podzielony będzie na dwa etapy – poprawa efektywności energetycznej oraz modernizacja wejść do budynku. – Rozbiliśmy to na dwa zadania, ponieważ można było pozyskać środki zewnętrze na poprawę efektywności energetycznej, czyli termomodernizację. Taką pomoc otrzymaliśmy. Zechcemy również z programu Dostępność Plus skorzystać, aby otrzymać wsparcie na poprawę dostępności. Chciałbym, aby w XXI wieku przy budynku Urzędu Miasta była winda – mówi burmistrz Janusz Rosłan. Znajdowałaby się ona przy sali konferencyjnej. – Nie ma innego miejsca, które mogłoby skomunikować wszystkie poziomy. Chciałbym, aby osoby niepełnosprawne nie czuły się wykluczone, że nie mogą tak jak inni przyjść do burmistrza i porozmawiać – dodaje.

- Reklama -

Zakres prac termomodernizacji obejmuje między innymi przebudowę dachu, wymianę okien, docieplenie ścian zewnętrznych oraz fundamentów. Odnowione będą frontowe schody wejściowe i rampy dla osób niepełnosprawnych oraz przebudowane zostanie zadaszenie nad wejściem głównym do budynku. Elewacja swoją kolorystyką będzie nawiązywała do fasady budynków wybudowanych w ramach rewitalizacji Placu Wolności, znajdujących się po jego zachodniej stronie.

Na tarasie znajdującym się po południowej stronie budynku zostanie wykonana nowa posadzka i schody zewnętrzne. W ramach zadania planuje się także montaż i uruchomienie kompletnego węzła cieplnego wraz z automatyką i instalacją z możliwością monitoringu i zarządzania energią oraz modernizację wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania. Na dachu budynku zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne o mocy 39,9 kWp.

Celem termomodernizacji budynku jest zmniejszenie strat ciepła i wartości rocznego zapotrzebowania na energię, co w istotny sposób przyczyni się do obniżenia kosztów ogrzewania. To zadanie pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Miasta Biłgoraj” będzie finansowane z budżetu miasta, budżetu państwa oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.