kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Budują drogę z Lasami Państwowymi

- Reklama -

Radni gminy Józefów uchwałą wyrazili zamiar przystąpienia gminy Józefów do wspólnej realizacji inwestycji z Nadleśnictwem Józefów. – W momencie, kiedy pierwsze spotkania były z panią poseł Agatą Borowiec i dyrektorem generalnym Lasów Państwowych dr inż. Konradem Tomaszewskim, nie znaliśmy szczegółów, jakie dokumenty będą wymagane do tej inwestycji – tłumaczył burmistrz Roman Dziura. Dodał, że w połowie lipca do Urzędu wpłynęła informacja, jakie dokumenty są potrzebne do realizacji inwestycji. Jednym z nich jest uchwała intencyjna.

Burmistrz wyjaśniał, że gmina musi również przedstawić inwestycję w swoim budżecie. –  Pierwotnie mówiło się, że gmina ma opracować dokumentację techniczną i ją przekazać. W tej chwili potrzeba, abyśmy przekazali uchwałę budżetową i załącznik, w którym ta inwestycja jest opisana – wyjaśnił. Do opracowania gmina ma jeszcze analizę spodziewanych efektów całego przedsięwzięcia wraz z analizą kosztową i uzasadnieniem do realizacji inwestycji. – Musimy ją tak zbudować, aby wykorzystać wszystkie nasze atuty pod względem punktacji. Niestety, te drogi również podlegają punktacji. Jeśli w analizie wyeksponujemy nasze silne strony odnośnie realizacji tej inwestycji, to dyrektor generalny nie będzie miał przeszkód, aby się pod inwestycją podpisać – mówił. Burmistrz zauważył, że pierwotnie była mowa, że wszystkie inwestycje, które zostały zaakceptowane, będą realizowane. – Teraz, gdy czytamy zarządzenie dyrektora generalnego, trochę obwarowań jest. Te gminy, które wpiszą się w obwarowania, nie będą miały żadnego problemu z realizacją programu. Natomiast gminy, które nie zadadzą sobie trudu, aby dobrze się z tymi warunkami zapoznać i aby wkomponować się w te warunki, może się okazać, że dyrektor generalny Lasów Państwowych będzie miał problem z podpisaniem się pod realizacją tej inwestycji – komentował Roman Dziura. 

urząd MArszałkowski projekt

Przypomnijmy. 21 marca br. w Biłgoraju z inicjatywy poseł Agaty Borowiec odbyła się konferencja, na której obecni byli burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu biłgorajskiego. Wówczas dyrektor generalny Lasów Państwowych dr inż. Konrad Tomaszewski poinformował, że powiat biłgorajski został wybrany do przeprowadzenia pilotażowego programu współpracy leśno-samorządowej. 25 kwietnia br. w biurze poseł na Sejm RP Agaty Borowiec odbyło się drugie już spotkanie samorządowców powiatu biłgorajskiego z Dyrekcją Generalną Lasów Państwowych. Z Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przybyli Krzysztof Janeczko, zastępca dyrektora generalnego ds. ekonomicznych oraz Piotr Młynarczyk, naczelnik Wydziału Infrastruktury. Ogłoszono wówczas, że powiat otrzyma 17 mln zł na inwestycje drogowe.

Inicjatorką programu była poseł Agata Borowiec. – Jest to okazja, aby pokazać doskonałą współpracę z Lasami Państwowymi. Ważne, aby przygotować się do kolejnego naboru. Dróg powiatowych, gminnych, które służą lasom, jest dużo. Liczę na dobrą owocną współpracę. Potrzebna jest dobra wola i kreatywność. Pieniądze otrzymaliśmy z tego programu dzięki dobrej woli dyrekcji Lasów Państwowych. Doceńmy to, że chcą u nas inwestować. Jest to dla mnie ogromy sukces – mówiła podczas jednego ze spotkań poseł Agata Borowiec. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.