- Reklama -

- Reklama -

Brak chętnych na dyrektora

Mowa o dyrektorze Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju. Władze miasta ogłosiły konkurs na to stanowisko, gdy rezygnację z funkcji złożyła dotychczasowa dyrektor Małgorzata Wójcik.

23 maja br. odbył się konkurs na dyrektora Gimnazjum Nr 2. Do konkursu nie zgłosił się jednak żaden kandydat. Jakie będą działania władz miasta w takim przypadku? – Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, gdy do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat, albo  gdy w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej – tłumaczy burmistrz Janusz Rosłan.

- Reklama -

 Tak więc poszukiwany jest kandydat na stanowisko dyrektora. Osoba, której powierzona będzie ta funkcja będzie pełniła ją przez dwa lata. Zadaniem dyrektora będzie m.in. zakończenie procesu wygaszenie gimnazjum.

Małgorzata Wójcik, dotychczasowa dyrektor, funkcję tę będzie pełniła do końca tego roku szkolnego (do końca sierpnia). Jak tłumaczyła, jej rezygnacja podyktowana jest sprawami osobistymi.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.