- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biszcza kusi ludzi wodą

Zalew Biszcza-Żary rozpoczął nowy sezon. To jedno z najbardziej obleganych kąpielisk w powiecie biłgorajskim: - Mamy gości z całej Polski, bo działa też pole namiotowe i ludzie zostają tu na kilka dni. Ale chcemy przyciągnąć jeszcze więcej gości - mówi wójt Biszczy, Zbigniew Pyczko.

- Reklama -

O dużym zainteresowaniu świadczą pierwsze liczby. – Policzyliśmy to. W weekend nad zalewem jest blisko tysiąc aut na naszych parkingach. Jeśli chodzi o ludzi, to średnio w weekend mamy prawie sześć tysięcy gości – tłumaczy wójt.

- Reklama -

To pokazuje, że jest dla kogo przygotować odpowiednie warunki. W tym roku przy kąpielisku w Biszczy działa wypożyczalnia sprzętu pływającego, są zjeżdżalnie, jest też szkoła windsurfingu. Ratownicy pracują od godziny 10 do 18. Ale można się nie kąpać, tylko np. wędkować. Łowisko Biszcza-Żary cały czas jest otwarte.

Zalew Biszcza-Żary ma 44 hektary powierzchni i został oddany do użytku w 2008 roku. Obok prowadzą ścieżki rowerowe. To m.in.Green Velo oraz zielony szlak im. Józefa Złotkiewicza.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź