Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Biskup…w Majdanie Starym? Tak było (foto)

Do tej wizyty przygotowania trwały tygodniami. Tłumy mieszkańców i wielka radość zapanowała w gminie Księżpol, gdy do Majdanu Starego przyjechał biskup Piotr Kałwa. Tak przynajmniej wynika z fotografii, które w swoich zbiorach posiada niezastąpiony Jerzy Serafin. Uwieczniona na zdjęciach wizyta biskupa miała miejsce najprawdopodobniej w 1974 roku. Poznajcie mieszkańców na zdjęciach? A może pamiętacie tę wizytę?

- Reklama -

Jerzy Serafin od lat fotografuje Biłgoraj. Uwiecznił na zdjęciach jego powojenną odbudowę, blaski i cienie minionej już epoki. Podsiada również stara zdjęcia głównie autorstwa jego ojca i innych mieszkańców Biłgoraja. Na jednym z negatywów jego ojca znajdują się zdjęcia z wizyty biskupa Piotra Kałwy w Majdanie Starym.

 

Na zdjęciach widać, że wizyta związana jest z jubileuszem 25 – lecia posługi biskupa.  Piotr Kałwa został mianowany biskupem diecezjalnym diecezji lubelskiej został mianowany  30 maja 1949.  Wizyta w Majdanie Starym musiała więc mieć miejsce w 1974 roku.

 

 

urząd MArszałkowski projekt

Poznajecie uwiecznionych na fotografiach mieszkańców? A może pamiętacie tę uroczystość sprzed 50 lat..

 

 

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Adam mówi

    Też mam kilka podobnych zdjęć z ludźmi na motorach i rowerach tylko robione z w innym miejscu. I zawsze zastanawiałem się z jakiej uroczystości to było.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.