- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajska „Budowlanka” biała i czerwona (FOTO)

W Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju królowały dwa kolory. Biały i czerwony. Uroczystość uświetnił taniec narodowy w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury.

- Reklama -

W ramach obchodów uświetniających 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w  Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zorganizowano uroczystą akademię pod hasłem „Dumni i Wierni. W drodze do Wolności.”.

Artyści wrócili pamięcią do niezwykłych dni w naszej historii, a poprzez muzykę, taniec i słowo przypomnieli klimat tęsknoty za niepodległością, nadzieję na jej odzyskanie, a w końcu radość z jej ponownego posiadania. A wszystko to z perspektywy narodowych kompozytorów, twórców i poetów, ojców naszej niepodległości. Uroczystość uświetnił taniec narodowy w wykonaniu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury.

- Reklama -

W hołdzie ojczyźnie, a także pokoleniom Polaków, którzy o niepodległość walczyli, a potem umacniali słowem i czynem, uczniowie naszej szkoły zasiadający na trybunach hali sportowej utworzyli biało-czerwoną flagę, demonstrując dumę i wierność wobec tych, którym zawdzięczamy wolność. Pamiętamy o nich codziennie, ale w tych dniach i w tym czasie kłaniamy się ich pamięci w sposób szczególny.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.