- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy Tarnogrodu dopisali (FOTO)

Mieszkańcy Tarnogrodu dopisali. Był przemarsz ulicami miasta, wspólna modlitwa i uroczyste wciągnięcie flagi narodowej na maszt. Tarnogrodzka Orkiestra Dęta zagrała hymn państwowy, a do tego spotkanie w sali Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Tak wyglądał 11 listopada w Tarnogrodzie.

- Reklama -

 

Tarnogrodzkie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się od zbiórki pocztów sztandarowych, władz samorządowych, instytucji, organizacji społecznych i mieszkańców na placu przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, skąd zebrani w asyście Tarnogrodzkiej Orkiestry Dętej przemaszerowali do kościoła parafialnego i złożyli wiązanki na pomniku, który znajduje się na dziedzińcu. Następnie miała miejsce uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie zebrani przeszli pod pomnik pamięci wysiedlonych, gdzie nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi narodowej na maszt a Tarnogrodzka Orkiestra Dęta zagrała hymn państwowy.

Kolejnym punktem programu był montaż słowno – muzyczny pt. Bo wolność to jest tyle, ile nas poległo. I wolność to jest tyle, ile nas dziś żyje, który w sali widowiskowej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tarnogrodzie przygotowani przez nauczycieli: Jolantę Grelak, Katarzynę Skubisz i Andrzeja Kusiaka. Po akademii nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu fotograficznego „Magia swojskich zakątków”, który został ogłoszony w związku z obchodami w 2022 roku 455 rocznicy powstania Tarnogrodu przez Burmistrza Tarnogrodu i Dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury na początku maja. Skierowany on był do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, uczniów szkół średnich i dorosłych z terenu gminy Tarnogród. Zadanie konkursowe polegało  na wykonaniu fotografii zabytku, krajobrazu lub innego atrakcyjnego zakątka gminy Tarnogród z zaznaczeniem pory roku lub wykonaniu serii zdjęć: wiosna – lato – jesień – zima. Celem konkursu była promocja walorów zabytkowych, przyrodniczych i krajobrazowych gminy Tarnogród, zachęcenie uczestników do obserwacji środowiska naturalnego, dostrzegania urokliwych zakątków i popularyzowanie ich. Jury wyłoniło najciekawsze fotografie interpretujące temat w sposób nowatorski i kreatywny, a jednocześnie reprezentujące najwyższą jakość techniczną, kompozycyjną oraz artystyczną. W kategorii dorośli przyznano dwie nagrody (bony podarunkowe o wartości 200 zł każdy). Otrzymali je: Anna Bryła za zdjęcie Cichość 2 i Adam Szymanik za zdjęcie Zachód słońca wśród pól uprawnych.

W kategorii uczniowie klas 7 i 8 SP przyznano wyróżnienie (bon podarunkowy o wartości 50 zł). Otrzymała je Kinga Harmida, uczennica Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej za zdjęcie Staw w Woli Różanieckiej

- Reklama -

Zwycięskie prace można zobaczyć na stronie internetowej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Zostaną one również umieszczone w kalendarzu promocyjnym gminy Tarnogród na rok 2023.

Na zakończenie głos zabrał burmistrz Paweł Dec, który podziękował dzieciom i młodzieży za przygotowanie pięknej części artystycznej a zebranym za przybycie. Życzył wszystkim radosnego świętowania.

 

fot: Tarnogrodzki Ośrodek Kultury

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.