- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajscy śpiewacy laureatami ogólnopolskiego festiwalu

Wyjątkowo w tym roku 54. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu odbył się w sierpniu, a nie jak zawsze w czerwcu. Miał też zmienioną, dostosowaną do obostrzeń czasu pandemii, formułę festiwalową. Powiat biłgorajski reprezentował Krzysztof Malec z Bukowej oraz Zespół „Dorbozianki” z gminy Obsza.

- Reklama -

 

Przesłuchania festiwalowe w Kazimierzu zorganizowano w piątek i sobotę 28-29 sierpnia. Wzięli w nich udział najlepsi artyści ludowi, śpiewacy i instrumentaliści z całej Polski wyłonieni podczas eliminacji wojewódzkich. Dla przedstawicieli województwa lubelskiego eliminacje takie odbyły się w dniach 18-19 lipca w Muzeum Wsi Lubelskiej.

W Kazimierzu dziewięcioosobowa komisja, pracująca pod przewodnictwem prof. dr. hab. Jana Adamowskiego, wysłuchała i oceniała: 15 kapel, 24 zespoły śpiewacze, 18 instrumentalistów, 20 solistów śpiewaków oraz 23 grupy w konkursie „Mistrz i Uczeń”. Ogółem w konkursie festiwalowym wzięło udział około 500 artystów ludowych z 14 województw.

- Reklama -

Krzysztof Malec na festiwalowej scenie w Kazimierzu występował w tym roku po raz trzeci. Wcześniej dwukrotnie z Męskim Zespołem Śpiewaczym z Bukowej, kiedy to panowie wyśpiewali I nagrody (w 2015 i 2019 r.). Solowy występ był również udanym debiutem śpiewaka z Bukowej. Krzysztof Malec wrócił z Kazimierza z III nagrodą. Zespół „Dorbozianki” wyśpiewał na festiwalu I nagrodę. Zwycięzcom gratulujemy!

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.