- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajanie znanymi projektantami mody?

Uczniowie z Biłgoraja będą znanymi projektantami mody? Jest taka szansa, bo dwoje zdolnych wychowanków Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących już za kilka dni jedzie do Łodzi, żeby sprawdzić umiejętności z innymi z całej Polski. A tam wszystko jest możliwe.

- Reklama -

Przed nami II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Biorą w nim udział uczniowie o specjalności technik przemysłu mody z 27 szkół z całej Polski. Organizatorem olimpiady jest Politechnika Łódzka, Wydział Technologii Materiałowych  i Wzornictwa Tekstyliów.

Żeby przejść do etapu centralnego, trzeba było wykazać się wiedzą z konstrukcji i modelowania odzieży, stylów w ubiorach, maszyn i urządzeń w przemyśle tekstylnym, materiałoznawstwa odzieżowego, technologii wytwarzania odzieży i marketingu mody.

- Reklama -

Na liście zakwalifikowanych do etapu centralnego znalazły się dwie uczennice naszego Technikum w Biłgoraju przy ZSZiO: Zuzanna Niemiec z klasy IV TOg i Gabriela Kozyra z klasy II TO.

23 marca odbędzie się etap centralny na Politechnice w Łodzi.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.