- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Biłgoraj wrócił z Rumunii (zdjęcia)

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wrócili właśnie z rumuńskiego miasta Reghin. W sumie wycieczka, ale połączona z projektem Erasmus Plus, realizowanym wspólnie z młodymi ludźmi ze szkół z Rumunii, Grecji, Słowacji i Bułgarii.

- Reklama -

Głównym celem współpracy międzynarodowej było przygotowanie prezentacji na temat przykładów inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań w miastach oraz ich implementacji w aglomeracjach miejskich. W ramach projektu młodzi ludzie sadzili drzewka w parku miejskim oraz prowadzili dyskusję na temat działań proekologicznych.

- Reklama -

Tygodniowy pobyt w Rumunii obfitował w szereg atrakcji, a piękna, słoneczna pogoda sprzyjała wycieczkom. W Reghin, biłgorajscy licealiści zwiedzili fabrykę maszyn rolniczych IRUM, gdzie zostali zapoznani z technologią ich produkcji. W Targu Mures spacerowali malowniczymi uliczkami starówki i poznawali atrakcje turystyczne. Z kolei w niewielkiej miejscowości Praid zwiedzali zabytkową część kopalni soli. Duże wrażenie na młodzieży wywarło jedno z najpiękniejszych miast – Sighisoara, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, gdzie podziwiali średniowieczną architekturę: ufortyfikowany gród z murami obronnymi, 64 metrową wieżą zegarową z 1556 roku, obecnie Muzeum Historyczne, a także pięknie zachowane Stare Miasto.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź