- Reklama -

- Reklama -

Biłgorajskie kobiety górą

Rada jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym w zakresie współpracy samorządu województwa z trzecim sektorem. W skład Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego wchodzi przedstawiciel wojewody, sejmiku i marszałka województwa lubelskiego oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu województwa. W tym gronie znalazły się cztery przedstawicielki NGO z naszego powiatu. Są to Małgorzata GromadzkaMagdalena KulińskaAgnieszka Wiater-BorowiecBarbara Wojciechowska.

Podczas pierwszego posiedzenia Rady wybrano jej władze. Przewodniczącą RDPP WL została Małgorzata Gromadzka (przedstawiciel organizacji pozarządowych), wiceprzewodniczącymi Bożena Lisowska (przedstawicielka Sejmiku Województwa Lubelskiego) oraz Barbara Wojciechowska (przedstawicielka organizacji pozarządowych). Po raz trzeci sekretarzem Rady została Agnieszka Wiater-Borowiec (przedstawicielka organizacji pozarządowych).

- Reklama -

 – Członkowie Rady obdarzyli mnie kredytem zaufania i wybrali na przewodniczącą. Jest to niezwykły zaszczyt piastować to stanowisko w tak zaszczytnym gronie, w skład którego wchodzą przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu Lubelszczyzny, przedstawiciele  sejmiku województwa, marszałka województwa a także pełnomocnik wojewody lubelskiego – mówi w rozmowie z NOWą Gazetą Biłgorajską Małgorzata Gromadzka. Rada jest organem opiniodawczym i konsultacyjnym przy marszałku województwa. Głównym jej celem jest tworzenie standardów współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami. Już podczas pierwszego posiedzenia inaugurującego prace Rady zostały wydane trzy opinie dotyczące projektów uchwał sejmiku województwa, a także podjęta jedna uchwała. Jedna opinia dotyczyła m.in. tworzenia filii WORD w Biłgoraju. – Jako przewodnicząca Rady będę odpowiedzialna za reprezentowanie jej na zewnątrz, a także będę kierować pracą Rady. Moim głównym postulatem będzie dążenie do zachęcenia samorządów do powierzania zadań własnych podmiotom ekonomii społecznej, organizacjom pozarządowym, co w znacznym stopniu wpłynie na partycypacje społeczną, rozwój i upowszechnianie wolontariatu i społeczeństwa obywatelskiego – dodaje przewodnicząca.

Gratulujemy sukcesów biłgorajskim kobietom i życzymy, aby ich praca przełożyła się na wymierne sukcesy. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.