- Reklama -

- Reklama -

Wycieczka uczniów Technikum Mechanicznego

29 listopada 2016 r. uczniowie Technikum Mechanicznego wzięli udział w zajęciach organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku.

Zajęcia, na które przybyli uczniowie, poprzedzone zostały zwiedzaniem Laboratorium Mechaniki oraz Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii, wchodzących w skład CeBiTT PWSZ w Zamościu. Po obejrzeniu znajdujących się w laboratoriach maszyn i urządzeń uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawych i interesujących wykładów. Dr Stanisław Tryka opowiadał na temat właściwości promieniowania laserowego i różnych aspektów jego wykorzystania oraz oświetlenia LED jako nowoczesnego, oszczędnego i funkcjonalnego źródła światła. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Dr inż. Aleksander Nieoczym przybliżył uczniom metody pracy konstruktora maszyn, prezentując tym samym działanie programu SOLID EDGE.

Wizyta na uczelni zakończyła się zwiedzaniem Laboratorium Tworzyw Sztucznych oraz pozostałej części Laboratorium Mechaniki. 

Zobacz więcej zdjęć:
http://www.zszio.lbl.pl/index.php/aktualnosci/item/371-wycieczka-uczniow-technikum-mechanicznego

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.