- Reklama -

- Reklama -

Bezmyślni kierowcy na drogach powiatu

W miniony piątek około godziny 15.00 w miejscowości Frampol kierujący Iveco z naczepą 53-latek z Puław jechał 74 km/h, o 24 km/h za szybko w terenie zabudowanym. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy przyjęcia mandatu-będzie tłumaczył się przed Sądem.

O 16.45 w miejscowości Stara Wieś, gm. Frampol kierujący samochodem Audi 51-latek z gminy Frampol pędził z prędkością 107 km/h -o 57 km/h za szybko. Mężczyzna otrzymał mandat i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W Płusach, gm. Tarnogród biłgorajska drogówka zatrzymała do kontroli samochód marki Daihatsu , którym kierował 40-latek z gminy Księżpol. Jak się okazało mężczyzna kierował samochodem po użyciu alkoholu. 40-latek stracił prawo jazdy i odpowie przed Sądem.

Również w piątek doszło do zdarzenia drogowego na trasie W835 Księżpol skrzyżowanie do miejscowości Łukowa. 18-latek kierujący Oplem z gminy Tarnogród wyprzedzał kilka pojazdów nie stosując się do znaków drogowych poziomych i pionowych w wyniku czego doprowadził on do zderzenia ze skręcającym w lewo na skrzyżowaniu Peugeotem, którym kierował 38-latek z gminy Łukowa. Za stworzenie realnego zagrożenia w ruchu drogowym oraz za rażące naruszenie przepisów 18-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Teraz będzie tłumaczył się przed Sądem.

 

Sobota 23 września również nie była spokojna. O godzinie 10.00 w miejscowości Luchów Dolny doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca samochodem marki Mazda 24-latka z gminy Księżpol nie udzieliła pierwszeństwa 59-latkowi kierującemu Renault. Kobieta otrzymała mandat a mężczyzna będzie tłumaczył się przed Sądem. Jak się okazało 59-latek był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu.

- Reklama -

O 21.30 natomiast w Józefowie Roztoczańskim kierujący samochodem Citroen 70-latek z Józefowa zjechał na pobocze i uderzył w słup linii energetycznej mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Panowie stracili prawo jazdy i odpowiedzą przed Sadem.

Policjanci z biłgorajskiej drogówki w Biłgoraju na ul. Jana Pawła II o godz. 21.00 zatrzymali do kontroli samochód Volvo , którym kierował 23-latek z Frampola. Jak wykazało urządzenie pomiarowe mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 55 km/h. Kierujący został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

O godzinie 23.40 w trakcie patrolu biłgorajscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem, który nie zastosował się do znaku poziomego linia podwójna ciągła. Jak się okazało 31-latek z Biłgoraja nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dla mężczyzny również sprawa skończy się w Sądzie.

 

W nocy z soboty na niedzielę około godziny 01.30 w miejscowości Bukowina, gmina Biszcza kierujący motorowerem marki Simson 44-latek z gminy Kuryłówka (woj. podkarpackie) uszkodził pojazd marki Tesla mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed Sądem.

 

Policja apeluje szczególnie do młodych kierowców – bądźcie ostrożni na drogach!

 

AP

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.