- Reklama -

- Reklama -

Berberysy i derenie

Władze miasta zakończyły zadanie polegające na zasadzeniu drzew i krzewów na terenie Biłgoraja. Zagospodarowano również rabaty przed siedzibą Urzędu Miasta. Łącznie nasadzenia pochłonęły 100 tys. zł.

Z roku na rok w Biłgoraju pojawiają się nowe nasadzenia. W ostatnim czasie w ramach zadania pod nazwą “Nasadzenie drzew i krzewów na terenie miasta Biłgoraja” nasadzono 1840 sztuk krzewów z gatunku berberys 1 oraz 920 szt. krzewów z gatunku berberys 2. Nasadzenia te wykonano w pasie drogowym ul. 11 Listopada (od ronda na skrzyżowaniu z al. 400-lecia do skrzyżowania z ul. Orzeszkowej) oraz na ul. Poniatowskiego (odcinek od skrzyżowania z ul. Leśną do skrzyżowania z ul. Harcerską). – Ponadto w pasie drogowym ul. Ligi Obrony Kraju nasadzono w formie szpaleru 115 sztuk derenia białego, w pasie drogowym ul. Lubelskiej dokonano zagospodarowania terenu zielonego (odcinek od skrzyżowania z ul. Nadstawną do skrzyżowania z ul. Targową), nasadzając 178 sztuk berberysu, w obrębie parkingu przy ul. Ligi Obrony Kraju nasadzono 6 sztuk drzew z gatunku jarząb kolumnowy odmiana “Flanrock”, natomiast na skwerze przy Urzędzie Miasta Biłgoraja w alei dębów miast partnerskich nasadzono 1 sztukę dębu szypułkowego – informuje burmistrz Janusz Rosłan.  Koszt realizacji zadania wyniósł 73 tys. zł.

- Reklama -

Dodatkowo zagospodarowano rabaty zlokalizowane na skwerze przed siedzibą Urzędu Miasta Biłgoraja o powierzchni 118 mkw. Na rabacie nasadzono 130 sztuk krzewów oraz 1205 sztuk bylin (różnych gatunków). Zadanie obejmowało także wykonanie projektu na te rabaty. Koszt realizacji zadania wyniósł 22 tys. zł.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Mieszkanka mówi

    Dziękujemy za pięknąą ul.Sienkiewicza ,a także, źeby byłła jeszcze piękniejsza proimy o nasadzenia na trawnikach bo rosnące juz chwasty psują efekt

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.