- Reklama -

- Reklama -

Będzie droga do peronu PKP

W Biłgoraju funkcjonuje peron pasażerki dworca kolejowego. Jednak dojście do niego jest sporym wyzwaniem. Czytelnicy wielokrotnie podkreślali, że jego stan woła o pomstę do nieba. W tym roku teren ten zostanie utwardzony.

- Reklama -

Czytelnicy wielokrotnie zgłaszali problem z fatalnym dojazdem do dworca kolejowego w Biłgoraju. – Mamy XXI wiek, ale nie na naszym dworcu. Wstyd jest po kogoś wyjeżdżać i go odbierać – twierdzili mieszkańcy Biłgoraja. Dodawali, że fatalna droga prowadząca do peronu nie jest dobrą wizytówką miasta.

Temat poruszany był od lat. Wielokrotnie pokreślono, że poprawa stanu drogi nie jest sprawą prostą. Władze miasta prowadziły rozmowy ze spółką PKP, gdyż do nich należy ten teren.  Udało się. Po wielu latach inwestycja dojdzie do skutku. Władze miasta doszły do porozumienia z PKP. Inwestycja będzie wykonana jeszcze w tym roku. Samorząd miasta Biłgoraj weźmie na siebie rolę inwestora i udzieli pomocy finansowej w wysokości 50% wartości brutto całego zadania. Inwestycja ma być zakończona do czerwca 2019 roku.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Dan mówi

    Brawo NOWA, wasza interwencja była motywacją dla władz. Dzięki i pozdrawiam

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.