- Reklama -

- Reklama -

Bakterie coli w wodzie w gminie Biłgoraj! Sanepid alarmuje

Blisko 2,6, tysiąca mieszkańców gminy Biłgoraj może korzystać z wody tylko warunkowo i wyłącznie po przegotowaniu: - Dzisiaj rano otrzymaliśmy informację z laboratorium, że w pobranych w poniedziałek próbkach wody, zostały wykryte bakterie grupy coli - przekazał w rozmowie z Nową Gazetą Biłgorajską, sanepid z Biłgoraja.

- Reklama -

Co to oznacza dla mieszkańców?

Woda jest dopuszczona do spożycia, ale tylko warunkowo i wyłącznie po przegotowaniu. Dostaliśmy informację z gminy,  że podjęli działania polegające na ustaleniu przyczyny i przede wszystkim przechlorowaniu,w  celu wyeliminowania tych bakterii. Skażenie nie jest jakieś poważne, ale jednak występuje. Dlatego woda warunkowo jest dopuszczona do użycia.

urząd MArszałkowski projekt

Do kiedy woda będzie dostępna tylko warunkowo?

Do przedstawienia kolejnych pozytywnych wyników badania próbek wody. Gmina Biłgoraj przekazała nam, że prowadzi działania naprawcze. I teraz od nich zależy, kiedy zlecą badania i kiedy przyjedzie laboratorium i pobierze próbki wody. Badanie trwa zwykle 2-3 dni.

Mieszkańcy jakich miejscowości powinni zachować szczególną ostrożność?

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Chodzi o wodociąg, który zaopatruje takie miejscowości jak: Korczów, Okrągłe, Dereźnia Majdańska, Dereźnia Solska, Dereźnia-Zagrody i Podlesie. Dokładnie chodzi o 2591 osób.

- Reklama -

6 Komentarze
 1. Anonim mówi

  macie rację nikt nie pisał o dziduchu a zaraz panika , więc trzeba zmiany w gminie i tyle , dajmy szansę Świerczyńskiemu

 2. Anonim mówi

  Drogi Panie Antoni czy ktoś obarcza tutaj Pana Dziducha za bakterię coli czy to już kwik odrywanych świń od koryta.

 3. antoni do Anonima mówi

  A kto odpowiada za wodociągi w gminie ?Nie Swierczyński? Dlaczego za colę w wodzie obarcza się winą wójta? W W-wie rura pękła bo zawinił Trzaskowski jakby był Jaki to na pewno by nie pękła.Czas zacząć myśleć logicznie własnymi szarymi komórkami.

 4. Anonim mówi

  Brawa dla pracowników gminy biłgoraj, już komputery odpalone do komentarzy.

 5. Obiektywny mówi

  A czym różni się jeden od drugiego?, bo chyba tylko wyglądem.

 6. Anonim mówi

  w tej gminie konieczne są zmiany , trzeba iść na wybory na Świerczyńskiego

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.