Szkolenie język ang/niem/ros

Będzie przebudowa drogi

Sprawa remontu drogi wojewódzkiej nr 835 z Biłgoraja do granicy województwa lubelskiego i podkarpackiego była jednym z tematów poruszanych podczas sesji Rady Gminy Księżpol. Pytanie dotyczące przebudowy tej drogi zadał radny Wiesław Skura z Majdanu Starego. Pytał on o jej przebieg i o lokalizację ronda. – Dużo się o tym mówi i pisze, więc proszę, aby radni się z tym zapoznali i mieli swój skromny udział – mówił. 
Na pytanie radnego odpowiedział wójt gminy. Wyjaśnił on, że z dokumentacją projektową można zapoznać się w siedzibie, na stronie internetowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie lub zaprosić przedstawiciela ZDW na obrady rady.
Wójt dodał, że w sprawie projektu drogi nr 835 od Biłgoraja do granicy województwa odbyły się już dwie narady techniczne. – Podczas pierwszej narady nie było mowy o chodnikach, o pasach skrętu w lewo w główne drogi powiatowe, nie do przyjęcia była sprawa łączenia Rogali z drogą wojewódzką, zablokowana była możliwość zjazdu w Majdanie Nowym od tartaku, zablokowana możliwość wjazdu w początek Płus za byłym sklepem GS-u. Nie było także metra ścieżki pieszo-rowerowej ani dróg serwisowych. Na moje prośby i uwagi odpowiedź była jasna: chyba że gmina sobie przejmie, sama sobie zrobi i sama będzie utrzymywać – tłumaczył Lech Rębacz. Wspomniał on, że o korzystny dla gminy przebieg planowanej drogi trzeba było zabiegać. – Różne działania były podejmowane, żeby był jeden standard dla gminy Biłgoraj, dla gminy Tarnogród i dla naszej gminy. Nie tylko ja w tej sprawie chodziłem. Na moją prośbę chodziło wiele osób – kontynuował.
Wójt dodał, że w międzyczasie odbyła się druga narada techniczna. W projekcie uwzględniono już ciąg pieszo-rowerowy od granicy z gminą Biłgoraj i w Księżpolu. Pas drogowy będzie poszerzony o ścieżkę pieszo-rowerową, pas ruchu także będzie szerszy, powstaną chodniki do przystanków i wiat przystankowych, rondo w Majdanie Nowym, będzie też korekta skrzyżowania z drogą do Łukowej i w Płusach. Dyrektor ZDW w Lublinie zapewnił, że będzie utrzymany jeden standard na całej długości remontowanego odcinka. – Mam dużą satysfakcję, że te działania okazały się skuteczne. Miały być różne standardy, ten najgorszy u nas. Teraz są zapowiedzi, że będzie obiektywnie – dodał wójt.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.