- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Będzie koło PTTK?

Są chętni na utworzenie w Józefowie w powiecie biłgorajskim koła Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Na pierwsze spotkanie w tej sprawie, które odbyło się we wtorek 19 stycznia, przyszło około 20 osób, a już za tydzień pierwsi członkowie będą mogli złożyć deklaracje członkowskie.

Będzie koło PTTK?Wśród uczestników dyskusji, którą poprowadził Zastępca Burmistrza Ireneusz Wilczyński, byli dyrektorzy szkół, przedstawiciele spółdzielni socjalnych, stowarzyszeń i innych organizacji pozarządowych, a także przedsiębiorcy działający w branży turystycznej i agroturystycznej.

Historię PTTK, jego cele statutowe i działalność przybliżył zebranym prezes Oddziału PTTK w Biłgoraju Marian Kurzyna. Wspólnie z wiceprezesem Andrzejem Czacharowskim wskazywał na korzyści płynące z przystąpienia do PTTK nie tylko dla członków towarzystwa, ale również dla miasta i gminy Józefów. Wpisanie miejscowych schronisk i innych obiektów do bazy PTTK to promocja dla regionu, a osoby korzystające z nich i należące do towarzystwa mogą liczyć na zniżki.

Dużo uwagi poświęcono także idei szkolnych kół, a o ich funkcjonowaniu mówiła skarbnik biłgorajskiego oddziału towarzystwa Barbara Bogdanowicz.

- Reklama -

W myśl zasady „Kuj żelazo, póki gorące”, ustalono, że kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek 26 stycznia o 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie.

Zainteresowane osoby będą wtedy mogły złożyć deklaracje, do których należy dołączyć dwa zdjęcia. Wzory deklaracji były rozdawane podczas pierwszego spotkania, a teraz są dostępne w pawilonie geoturystycznym w Józefowie i na stronie internetowej PTTK.

Wraz z deklaracją i zdjęciami należy opłacić również składkę członkowską na cały rok.

Dla osoby dorosłej wynosi ona 45 zł + 15 złotych wpisowego, ulgowa to odpowiednio 25 i 8 złotych, natomiast składka młodzieżowa wynosi 20 złotych + 6 złotych wpisowego, a ulgowa 10 i 6 złotych. Do składek ulgowych są uprawnieni, m.in. rodzice lub opiekunowie osób małoletnich opłacających składkę za co najmniej dwie osoby małoletnie, emeryci, renciści, osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, bezrobotni i osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.