Będą strzelać do dzików

 

W jakim celu prowadzi się odstrzał? Przeprowadzenie takiego odstrzału ma na celu osiągnięcie gęstości populacji dzika na poziomie 0,5 osobnika/km2, co zgodnie z opiniami ekspertów pomoże w ograniczeniu  ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem afrykańskiego pomoru świń (ASF) we wschodnich regionach Polski. W ramach tego działania planowane jest dokonanie odstrzału ok. 40 000 osobników.

Odstrzału dokonają koła łowieckie. Łącznie ma paść 22 sztuki dzików. Odstrzelone będą 2  dziki w obwodzie łowieckim nr 310 – Koło Łowieckie nr 46 "Bażant" w Biłgoraju, 3 dziki w obwodzie łowieckim nr 306 – Koło Łowieckie nr 28 "Rogacz" w Józefowie, 3 dziki w obwodzie łowieckim nr 320 – Koło Łowieckie nr 28 "Rogacz" w Józefowie, 3 dziki w obwodzie łowieckim nr 328 – Koło Łowieckie nr 58 "Towarzystwo Racjonalnego Polowania" w Zamościu, 3 dziki w obwodzie łowieckim nr 326 – Koło Łowieckie nr 59 "Słonka" w Zwierzyńcu, 3 dziki w obwodzie łowieckim nr 321 – Koło Łowieckie nr 20 "Głuszec" w Biłgoraju, 2 dziki w obwodzie łowieckim nr 327 – Koło Łowieckie nr 10 "Leśnik" w Biłgoraju, 3 dziki w obwodzie łowieckim nr 308 – Koło Łowieckie nr 3 Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa "Jeleń" w Lublinie.

Myśliwi mają czas do 28 lutego. Do zadań kół łowieckich należy również zagospodarowanie tusz odstrzelonych dzików przez ich utylizację lub przeznaczenie do produkcji mięsa na użytek własny myśliwego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.