- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Agnieszka Rak awansowała na Mistrzostwa Świata

To już kolejny sukces wychowanków LKS "Znicz" Biłgoraj. Tym razem jedna z zawodniczek tego klubu Agnieszka Rak będzie reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Świata w Podnoszeniu Ciężarów.

- Reklama -

Pod koniec kwietnia w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w Podnoszeniu Ciężarów, w których wystartowali zawodnicy LKS „Znicz” Biłgoraj.

– Spośród czterech zawodniczek, które pojadą na Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów, znalazła się również zawodniczka LKS „Znicz” Agnieszka Rak – mówi Henryk Wybranowski, jeden z trenerów. – Podczas Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów w Zamościu ustanowiła nowy rekord Polski, zdecydowanie wygrywając w kategorii 81 kg. Dało jej to awans na wyjazd do Uzbekistanu, by reprezentować nasz kraj – dodaje.

- Reklama -

Dzięki zdecydowanej wygranej mieszkanka naszego powiatu zakwalifikowała się do udziału w Mistrzostwach Świata, które odbędą się już 20 maja w Uzbekistanie.

Również dwóch innych zawodników LKS „Znicz” Biłgoraj zdobyło medale na ogólnopolskich zawodach.

  • III miejsce w kategorii 96 kg zajął Michał Bielak, uzyskując w dwuboju 266 kg (120 kg/146 kg), w rwaniu zajął II miejsce.
  • III miejsce w kategorii 109 kg zajął Maciej Cios, uzyskując w dwuboju 270 kg (115 kg/155 kg), w podrzucie zajął II miejsce

~Kuliński Michał

- Reklama -

1 komentarz
  1. Mala uwaga mówi

    Chyba Agnieszek Rak – sadzac po zdjeciach ….

Zostaw odpowiedź