- Reklama -

- Reklama -

Z Biłgoraja na spotkanie z Pierwszą Damą (foto)

Pałac Prezydencki odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju. Młodzi ludzie zaangażowani są w akcje charytatywne, a o pasji pomagania i dzielenia się dobrem z potrzebującymi rozmawiali z Pierwszą Damą.

- Reklama -

Bardzo się cieszę, że mogę gościć tak zaangażowaną młodzież – stwierdziła Pierwsza Dama, witając uczniów klas V–VIII i ich opiekunów w Sali Obrazowej. Uczniowie opowiedzieli o inicjatywach dobroczynnych, w których uczestniczą oraz o motywacjach do podejmowania wysiłków na rzecz innych.

Niedawno odbyła się jubileuszowa, dwudziesta edycja Dnia Jesiennego Liścia, czyli corocznej akcji o zasięgu ogólnopolskim polegającej na zorganizowaniu przez rodziców, uczniów i nauczycieli kiermaszu oraz aukcji, z których zebrane środki są przeznaczone na pomoc ciężko chorym dzieciom. W piątek młodzież akcentowała dumę z rosnącej popularności ich inicjatywy, dzięki której wsparcie otrzymują dzieci dotknięte niepełnosprawnościami. Tegoroczną beneficjentką akcji jest czteroletnia Arianka chorująca na mukowiscydozę. – Od 20 lat integrujemy mieszkańców miasta, by pomagać potrzebującym dzieciom. Przez ten czas zebraliśmy ponad 800 tys. zł – podkreślały dyrektor placówki i jedna z mam.

urząd MArszałkowski projekt

Uczniowie opowiedzieli o przygotowaniach do kiermaszu rozmaitości w ramach Dnia Jesiennego Liścia, o pieczeniu słodkości, wsparciu rodziców, którzy przygotowywali domowe przetwory, o przedmiotach ofiarowywanych na aukcję przed darczyńców oraz o występach artystycznych młodzieży.

W Pałacu Prezydenckim rozmawiano także o innych inicjatywach dobroczynnych, jak Szkolne Koło Caritas i PCK, Pola nadziei czy wysyłanie świątecznych kartek seniorom i podopiecznym Domów Pomocy Społecznej. – To wielka sprawa być wyczulonym na tych, dla których los okazał się mniej łaskawy. Dziękuję Wam za niezwykłe zaangażowanie i zrozumienie dla cudzych potrzeb – mówiła Pierwsza Dama. Podkreślała, że aby pomagać często wystarczy poświęcić drugiej osobie czas, potrzymać za rękę, wysłuchać lub wspólnie pomilczeć.

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

3 Komentarze
 1. czesław mówi

  Zapewniam cię że nie w/g lgbt

 2. marian mówi

  zapewne rozmawiali o edukacji w\g Czarnka pierwsza dama jako nauczycielka zapewne ma wiele do powiedzenia

  1. Obywatel Q mówi

   Ona jest nauczycielką jak ja jestem papieżem. Ona zarabia 14,000 zł co miesiąc ale nic nie robi. Nie pomogła kobiety podczas marszu a nie nauczycieli podczas strajku więc do niczego nie nadaje. Ona nie jest dobry wzór dla młody ludzie bo oszukuje kraju tak jak każdy z PiSu biorąc kasy — około 5 razy co zwykły nauczyciel. Czy to fair? Nie. Wstydu nie ma.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.