- Reklama -

- Reklama -

Kolejni oszukani w Internecie

Prawie 3 tysiące złotych z rachunku bankowego straciła 50-letnia mieszkanka Biłgoraja podczas internetowej sprzedaży. Otworzyła przesłany link do płatności i uzupełniła swoimi danymi. Zamiast wpłaty na rachunek bankowy straciła pieniądze. To tylko jedno z oszustw, do jakich doszło w weekend na terenie powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

W sobotę do biłgorajskiej komendy zgłosiła się 50-letnia mieszkanka Biłgoraja, która straciła z konta bankowego prawie 3 tysiące złotych. Została oszukana podczas sprzedaży on-line. Na portalu internetowym wystawiła do sprzedaży fotel za  kwotę 700 złotych. Bardzo szybko w tej sprawie skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Kobiety ustaliły szczegóły transakcji. Płatność miała być dokonana za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego. 50-letnia biłgorajanka otrzymała link, po jego otwarciu, zgodnie z instrukcją, wpisała swoje dane i dane karty kredytowej. Po chwili otrzymała na telefon SMS z 3 kodami, które przekazała kobiecie.  W pewnym momencie pokrzywdzona zorientowała się, że coś jest nie tak i zablokowała rachunek bankowy. Niestety, osoba nieuprawniona zdążyła już wypłacić z konta prawie 3 tysiące złotych.

Tego samego dnia oszustwo zgłosiła 35-letnia mieszkanka Biłgoraja. W czerwcu na stronie sklepu internetowego dokonała zakupu bransolety na kwotę 140 złotych. Po dokonaniu płatności czekała na przesyłkę. Poszkodowana próbowała kilkakrotnie kontaktować się telefonicznie z pracownikiem sklepu celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Niestety, kontakt ze sprzedającym urwał się. Kobieta nie otrzymała zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy.

- Reklama -

Oszukany został również 43-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. W połowie maja zamówił na portalu internetowym elektronarzędzia w postaci szlifierki kątowej i wiertarki udarowej na łączną kwotę 250 złotych. Korespondencję ze sprzedającym prowadził za pośrednictwem komunikatora internetowego. Po wpłaceniu na konto pieniędzy za zamówione przedmioty kontakt ze sprzedającym urwał się.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności we wszelkich transakcjach internetowych. Przede wszystkim należy stosować zasadę ograniczonego zaufania w sytuacjach, gdy nieznana osoba wysyła link, który otwiera stronę, gdzie trzeba podać swoje dane lub dane z karty płatniczej. Może to być próba oszustwa, która finalnie doprowadzi do wyprowadzenia z konta naszych oszczędności. Korzystając z sieci należy pamiętać, że przestępcy też użytkują Internet. Ostrożnie należy również podchodzić do ofert darmowego przekazania bardzo atrakcyjnych przedmiotów, jedynie za opłacenie kosztów dostawy. Oferty takie trzeba dokładnie sprawdzić. Przed dokonaniem transakcji należy dokładnie sprawdzić również adresy otrzymanych linków.

sierż. szt. Joanna Pilarska

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.