- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

50 lat minęło, jak jeden dzień

Obrazy minionych lat, niczym elementy układanki przesuwają się przed oczyma i układają w jeden obraz. Patrząc na niego z perspektywy 50 – ciu lat, mówią: „minęło jak jeden dzień”. Nie zawsze było łatwo, nie zawsze wszystko układało się po ich myśli, nie zawsze z radością witali kolejny dzień, ale „jak po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój” odchodził czas niepokojów i niepowodzeń, by ustąpić miejsca temu co dobre i radosne. Ale w dobrym, czy w złym, w szczęściu czy chorobie zawsze byli razem. Dziś z dumą patrzą na dzieci, wnuki, a niektórzy na prawnuki, cieszą się ich radością, razem z nimi smucą, przeżywają kolejne lata, które też „miną, jak jeden dzień”.

Małżeńskie pary, które wytrwały ze sobą przez pół wieku są godnym naśladowania wzorem, są skarbnicą wiedzy i życiowego doświadczenia. Stanowią swoiste kuriozum w świecie, w którym instytucja małżeństwa przestała być „modna”, bo narzuca pewne konkretne zachowania, odpowiedzialność za drugą osobę,  umiejętność kompromisów i stawianie „my” ponad „ja”. To trudne, ale przecież nie niemożliwe, czego dowodzą swoim półwiecznym pożyciem małżeństwa, które 7 lutego 2016 roku wzięły udział w uroczystości 50 – lecia małżeństw.

Wśród świętujących par znaleźli się:

Helena i Edward Bochniakowie

Celina i Ryszard Jachimkowie

Jadwiga i Ryszard Kassa

Teodora i Stanisław Łoś

Renata i Stanisław Malinowscy

Genowefa i Stanisław Marek

Janina i Tadeusz Musielowie

- Reklama -

Krystyna i Józef Pawlasowie

Krystyna i Mieczysław Podkościelni

Helena i Stanisław Radejowie

Stanisława i Zenobiusz Zawiślakowie

Uroczystości 50 – lecia małżeństw rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez księdza Marcina Bogacza. Tradycyjnie podczas nabożeństwa odbyło się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Po Mszy Świętej jubilaci, władze gminy z wójtem Eugeniuszem Krukowskim i przewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Górnym na czele udali się do Urzędu Gminy, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Kierownik USC Małgorzata Cieśla wraz z wójtem gminy Eugeniuszem Krukowskim powitali przybyłe pary oraz innych uczestników uroczystości. Następnie wójt gminy zaprosił do wysłuchania montażu słowno – muzycznego, przygotowanego przez uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Gimnazjum w Turobinie, pod kierownictwem Małgorzaty Kolano i Doroty Skiba.

Po zakończeniu wzruszającej części artystycznej wójt gminy Eugeniusz Krukowski złożył jubilatom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia i kolejnych pięknych jubileuszy. Następnie małżeńskie pary zostały uhonorowane Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanym przez prezydenta RP oraz okolicznościowym dyplomem i kwiatami, wręczonymi przez wójta gminy, przewodniczącego Rady Gminy i kierownika USC.

Przy słodkim poczęstunku, z pysznym jubileuszowym tortem, wartko potoczyła się rozmowa o tych 50 – ciu latach, które „minęły jak jeden dzień” i o wspólnych planach na przyszłość.

Spotkanie zwieńczyło wspólne zdjęcie jubilatów i władz gminy.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.