- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

45 lat Tarnogrodzkiego Klubu Seniora

W środę 29 września br. w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury świętował Klub Seniora, który obchodził 45-lecie swojej działalności.

Czcigodnych jubilatów i zaproszonych gości przywitała dyrektor TOK-u Renata Ćwik, która wyraziła głęboką wdzięczność i radość ze wspólnego świętowania takiego jubileuszu. Wśród zaproszonych gości byli burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec, wiceburmistrz Tomasz Legieć oraz przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Dołomisiewicz.

Były kwiaty, uściski i gratulacje

Gratulacje i upominki złożyli seniorom obecni na wyjątkowej gali seniorzy z zaprzyjaźnionych klubów z Dołhobyczowa, Józefowa, Szczebrzeszyna i Zwierzyńca. Życzenia kolejnych wspólnych rocznic w zdrowiu i radości złożył Paweł Dec, dziękując jednocześnie za wspólne spotkanie. Znamienitym gościem jubileuszowej uroczystości była Helena Zając, założycielka Klubu Seniora, na której ręce Tomasz Legieć złożył podziękowania za tyle lat owocnej współpracy. Również członkowie Klubu Seniora podziękowali Helenie za wiele wspólnych lat pełnych działań i twórczej aktywności.

Wszyscy uczestnicy uroczystości mieli okazję obejrzeć krótki filmik, prezentujący kalejdoskop 45 lat działalności klubu. Była to chwila wspomnień i wzruszeń, pamięci o tych, którzy odeszli, ale i uśmiechu, który wywołał widok znajomych twarzy, ujrzanych po wielu latach.

45 lat za nimi. Historia działalności klubu 

- Reklama -

Tarnogrodzki Klub Seniora powstał w 1976 roku jako pierwszy w powiecie biłgorajskim. Była to bardzo licznie działająca grupa, skupiająca około 70 osób. Klub organizował dla swych członków wycieczki krajoznawcze, zabawy choinkowe, Dzień Seniora, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka, imieniny w klubie.

Oferował także działalność w różnych kołach zainteresowań oraz aktywny udział w zespołach artystycznych przygotowujących widowiska obrzędowe, wieczory autorskie, spektakle teatralne. Obecnie klubowicze wspólnie spędzają czas wolny, organizując warsztaty rękodzieła artystycznego, spotkania integracyjne, edukacyjne. Corocznie przygotowują wieniec dożynkowy i reprezentują gminę na dożynkach powiatowych. Członkowie klubu uczestniczą w zajęciach aerobiku dla seniorów, wyjeżdżają na wycieczki, odwiedzają zaprzyjaźnione kluby, zapraszają na własne wieczorki integracyjne. Podczas tych spotkań seniorzy prezentują swoje umiejętności kulinarne i artystyczne, wymieniają się pomysłami i doświadczeniem, inspirują innych do działania, a przede wszystkim dobrze się bawią. Klub Seniora zapewnia swoim członkom aktywny udział w życiu kulturalnym, stanowiąc źródło radości i odskocznię od codziennych obowiązków.

Była też wspólna integracja 

Kolejnym punktem uroczystości było wspólne odśpiewanie „Sto lat” przy torcie jubileuszowym. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę, taniec i śpiew. Wspaniała radosna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom. Żegnając się, życzyli sobie dalszej owocnej współpracy, kolejnych rocznic i wielu spotkań w zaprzyjaźnionym gronie klubowiczów.

Seniorom życzymy, aby młodzieńcza energia, jaka im towarzyszyła podczas świętowania jubileuszu, nigdy ichch nie opuszczała, a codzienne życie było pełne optymizmu i radości, i chęci do twórczego działania.

 

Anna Seroka/TOK

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.