- Reklama -

27. edycja Festiwalu EKO (Film)

W sobotę 10 sierpnia rozpoczął się dwudniowy Festiwal Kultury Ekologicznej w Józefowie. Były przesłuchania konkursowe, występy zespołów oraz koncert Andrzeja Rybińskiego. Na zakończenie wystąpił zespół KOMBI.

Festiwal otworzył burmistrz Józefowa Roman Dziura i Beata Zaśko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, którzy przywitali publiczność oraz uczestników. Wydarzenie to od 27 lat ma na celu propagowanie szeroko rozumianej piosenki literackiej o wysokich walorach artystycznych oraz promocję młodych twórców i wykonawców piosenek. Dodatkowe cele to pobudzanie świadomości ekologicznej i promocja walorów turystycznych miasta i gminy Józefów. Pierwszego dnia festiwalu, w sobotę, odbyły się przesłuchania konkursowe. Komisja w składzie: Jan Poprawa (krytyk muzyczny), Jolanta Sip (wokalistka) oraz Tomasz Momot (dyrygent, aranżer), dokonała przesłuchań sześciu podmiotów wykonawczych. Każdy z nich przez około 30 minut prezentował swoje możliwości. Pierwsze miejsce zajął Jakub Zukerman, drugie Zuza Wiśniewska, trzecie Inżynieria Środowiskowa. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Wilgos. Laureat otrzymał nominację do Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Ponadto wystąpił Piotr Szymański, odbył się koncert zespołu Defis, a na zakończenie pierwszego dnia organizatorzy zaplanowali dyskotekę. Drugiego dnia odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza. Rywalizowały 4 drużyny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Babic, drugie z Jacni, trzecie i czwarte przypadło drużynom z Józefowa. W niedzielę na scenie zaprezentowali się młodzi artyści, laureaci XVII Festiwalu Piosenki Dziecięcej o Józefowskiego Słowika. Wystąpiły również lokalne zespoły m.in. kapela Rzemyki, Harmonia FOLK, Gośka z zespołem oraz Werdykt Jury. Film poniżej:

- Reklama -

Nie brakowało także atrakcji dla dzieci, zabawę dla nich prowadzili przebrani animatorzy. W niedzielne popołudnie zaśpiewał Andrzej Rybiński, a gwiazdą wieczoru był zespół Kombi, który zakończył 27. edycję festiwalu. Imprezie towarzyszyły wystawy rękodzieła przygotowane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Józefowie. Podziwiać można było również wystawy obrazów Marka Mirskiego z Józefowa oraz Anety Mazepy z Lubaczowa. Własne stoisko ze zdrową żywnością przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Majdanie Nepryskim. Były również stoiska z kwiatami z krepiny, haftami na lnie oraz biżuterią z tworzyw naturalnych, serwetkami, miodem itp.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.