- Reklama -

- Reklama -

200 zł do emerytury dla druhów OSP? Strażacy proszą o podpisy!

Druh Marian Starownik, prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP, zwrócił się do druhów ochotników województwa lubelskiego oraz samorządowców o zaangażowanie się w akcję zbierania podpisów pod projektem inicjatywy ustawodawczej dotyczącej dodatków do emerytur dla wieloletnich członków OSP. O tym, że akcję wspierają, informują strażacy z OSP KSRG na swoim Fanpage`u na Facebook`u. 

Obecnie są procedowane dwie poselskie inicjatywy ustawodawcze. Pierwsza z nich przewiduje przyznanie dodatku do emerytury dla członków ochotniczych straży pożarnych, którzy co najmniej przez 20 lat brali czynny udział w działaniach ratowniczych. W projekcie mowa jest o służbie w ochotniczej straży pożarnej. Dodatek do emerytury przysługiwałby tym strażakom ochotnikom, którzy brali udział w co najmniej połowie wszystkich akcji jednostki. Druga to projekt, który przewiduje dodatek do emerytury w wysokości 20 zł za każdy udokumentowany rok bycia czynnym członkiem ochotniczej straży pożarnej. Jest to najkorzystniejszy projekt dla strażaków ochotników.

- Reklama -

Jest też trzecia opcja. Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Samoobrona dla Ochotniczych Straży Pożarnych” zbiera podpisy pod projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie przeciwpożarowej, który przewiduje, że na wniosek członka OSP, który udokumentuje co najmniej 35-letni staż członkowski w OSP, przysługuje 10% dodatek do emerytury lub renty, lecz nie wyższy niż 200 zł miesięcznie.

Strażacy z Tarnogrodu podpisy zbierają do 13 grudnia. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.