100 litrów krwi na 100-lecie niepodległości!

Taki cel postawili przed sobą krwiodawcy z Łukowej. Podczas ostatniej zbiórki 5 sierpnia ten rekord został pobity!

Klub Honorowych Dawców Krwi im. ks. Marka Sobiłło wraz z firmą BRATROL Mirosława i Tomasza Pękalów z Łukowej zaprosił krwiodawców do łukowskiego gimnazjum 5 sierpnia 2018 r. na wakacyjną akcję poboru krwi. Organizatorzy postawili przed sobą kilka celów. Miała to być zbiórka, podczas której padną rekordy.

 – Nie była to zwykła akcja, jak bowiem wynika z obliczeń mamy oddane już ponad 1500 litrów krwi. Dopełniła tej liczby pani Halina Kozyra, przykładnie od lat oddająca krew wraz z dwoma swoimi synami. Gratulujemy! Jest jeszcze jeden miły akcent, mianowicie zaplanowane 100 litrów krwi na stulecie państwa polskiego zostało zrealizowane, dokonała tego pani Agnieszka Solak. Również gratulujemy! Obie panie obdarowane zostały przez panią dyrektor dr Elżbietę Puacz z Lublina. Zostaną także obdarowane przez współorganizatorów naszej wakacyjnej akcji podczas dożynek w ostatnią niedzielę sierpnia. Wszyscy, którzy zgłosili się, by oddać krew, otrzymali drobne upominki ufundowane przez Firmę Bratrol. Raz jeszcze dziękujemy bardzo łukowskim krwiodawcom. Najwspanialszym na świecie krwiodawcom – wylicza Rober Chmiel, prezes Klubu HDK w Łukowej.
Prezes Chmiel dodaje, że wakacyjna akcja poboru krwi, której współorganizatorami była Firma Bratrol panów Mirosława i Tomasza Pękalów z Łukowej, zgromadziła w łukowskim gimnazjum 97 krwiodawców, ostatecznie po wstępnych badaniach krew oddało 78 osób. – Mamy lato. Bardzo upalne, męczące i oczywiście bardzo pracowite. Nasi wspaniali krwiodawcy nie żałują sił, by zebrać z pola wszystkie dary natury, ale to, niestety, nie pozostaje obojętne dla ich kondycji. Jak widać „letnie zmęczenie” tylko troszeczkę was pokonało. Dziękujemy! Dziękujemy serdecznie w imieniu Zarządu Klubu oraz dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, którą mieliśmy szczęście gościć podczas akcji w Łukowej – dziękuje.
Gratulujemy tak wspaniałych wyników i zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach krwiodawstwa.

Fot.: RCKiK w Lublinie.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Robert Chmiel prezes klubu mówi

    Nie udzielałem żadnego wywiadu dla tej gazety jest to ściągniecie artykułu który jest zamieszczony ma stronie internetowej gminy Łukowa ja zamieściłem go na swoim profilu na fejsie zdięcie nie jest z tej akcji.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.