- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Znany himalaista odwiedził Tereszpol (zdjęcia)

W gminie Tereszpol gościł Adam Bielecki -wybitny himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Podczas ponad dwugodzinnego spotkania opowiedział nie tylko o wyprawach na ośmiotysięczniki, ale też o wspinaniu technicznym i alpinizmie. Sporo czasu poświęcił opowieściom o zdobywaniu dziewiczych szczytów jak również wyznaczaniu nowych dróg wspinaczkowych.

- Reklama -

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Mieszkańców nie tylko gminy Tereszpol, ale również Józefowa, Biłgoraja, Zamościa czy Lublina. Po prelekcji był czas na rozmowy, podpisywanie książek oraz pamiątkowe zdjęcia.

Adam Bielecki to uczestnik zimowej wyprawy narodowej na K2, a także bohater głośnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, dzięki której udało się uratować życie francuskiej himalaistce Elizabeth Revol. 16 lipca 2018 r. razem z Felixem Bergiem wytyczył nowy wariant drogi na zachodniej ścianie Gasherbruma II, 8035 m. Odznaczony m. in. Orderem Odrodzenia Polski oraz Orderem Narodowym Legii Honorowej. Honorowy Obywatel Miasta Tychy. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek.

W 2017 r. ukazała się jego pierwsza książka pt. „Spod zamarzniętych powiek”.

- Reklama -

Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol w ramach realizowanego projektu „Łączy nas książka – literackie spotkania z historią w tle” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji.

fot. UG Tereszpol

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.