- Reklama -

Zguby są w depozycie

Co roku starostwo podaje do publicznej wiadomości wykaz rzeczy, które znajdują się w depozycie na Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju. Co tam można znaleźć? Nie tylko portfele, pieniądze i dokumentny, ale i zegarki, biżuterię i inne wartościowe rzeczy.

W 2017 roku w depozycie znajdował się portfel koloru czarnego z pieniędzmi, zegarek z metalową bransoletą, portfel koloru wiśniowego z pieniędzmi i saszetka koloru brązowego wraz z kluczami i dwiema parami okularów.

W ubiegłym roku w depozycie znajdowało się o wiele więcej zgub. Przeważnie były to… rowery, bo aż 18 różnego typu. Odnaleziono i umieszczono w depozycie także pewną kwotę pieniędzy, złoty łańcuszek, telefon komórkowy i bankomatową kartę debetową. 

- Reklama -

Osoby, które rozpoznają swoją rzecz w wykazie, mogą po nią zgłosić się do depozytu. A co się dzieje z przedmiotami, które nie będą zwrócone właścicielowi? Depozyty przechowywane są przez 3 lata, następnie przeprowadzane jest postępowanie likwidacyjne na podstawie postanowienia sądu we współpracy z Urzędem Skarbowym. 

Aby odebrać zagubione przedmioty, należy przedstawić dowód zakupu lub inny dokument poświadczający własność. W przypadku rzeczy, których niemożliwe jest jednoznaczne potwierdzenie posiadacza, np. obrączki, konieczne jest dokładne opisanie zguby, wskazanie potencjalnego miejsca zagubienia czy określenie cech szczególnych.

Ogłoszenia na temat zagubionych przedmiotów publikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej na stronach starostwa powiatowego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.