Moto Tech

- Reklama -

Zderzenie z motocyklistą na DW 835

Policjanci biłgorajskiej komendy ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło W poniedziałek około południa w miejscowości Okrągłe. W wyniku zderzenia samochodu i motocykla 30-letnia pasażerka jednośladu Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym została przetransportowana do szpitala.

17 sierpnia około godziny 12 doszło do kolizji z udziałem motocyklisty na drodze wojewódzkiej nr 835, na odcinku między Biłgorajem a Korczowem.

– Wstępne ustalenia wskazują na to, że 27-letni kierowca samochodu marki Audi, jadąc drogą wojewódzką nr 835 od strony miejscowości Korczów w kierunku Biłgoraja, w miejscowości Okrągłe na prostym odcinku drogi najprawdopodobniej nie upewnił się o możliwości podjęcia manewru wyprzedzania, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z wyprzedzającym go w tym samym czasie kierującym motocyklem marki Yamaha – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.

W wyniku zdarzenia 30-letnia pasażerka motocykla Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym została przetransportowana do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Reklama -

Policjanci przypominają! Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem – zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin. Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nigdy nie należy wsiadać za kierownicę po alkoholu. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze! Chrońmy życie – bo mamy je tylko jedno!

fot. Oliwia Krasowska

Red.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.