Automax

„Zaczytana szkoła”

 

Wypełnianie założeń konkursowych trwało od 1 marca 2017 r. do 30 listopada 2017r. i polegało na wykonaniu 10 zadań przesłanych przez organizatora. Celem działań było rozwijanie czytelnictwa dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Uczniowie, chętnie włączali się w prace czytelnicze, plastyczne i literackie. Przeprowadzone zostały między innymi: międzyklasowe rozgrywki ze znajomości lektur, debata wśród uczniów „Książka naszym przyjacielem”, konkurs plastyczny pt. „Zaczytana szkoła”, dzień wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”- we współpracy  z biblioteką gminną. Poza tym uczniowie próbowali swoich sił w twórczości literackiej, pisząc recenzje lub nowe zakończenia wybranych książek, a ponadto zapoznawali się  z zawodem bibliotekarza, drukarza, pisarza i księgarza.

Efektem wszystkich podejmowanych w ramach konkursu przedsięwzięć jest znaczący wzrost wypożyczeń bibliotecznych, a co za tym idzie podniesienie poziomu czytelnictwa  u uczniów. Ponadto społeczność szkolna i lokalna została zaktywizowana i z chęcią podejmowała się pracy w  poszczególnych akcjach czytelniczych.

Nauczyciele Szkoły w Hedwiżynie  promują i stwarzają wiele inicjatyw, aby pozyskiwać  wśród uczniów wiernych fanów książki, by na każdym kroku zarażać czytaniem młodsze, jak i starsze pokolenia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.