kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Zabrał mu kluczyki i oddał w ręce policji

Wzorową postawą wykazał się mieszkaniec gminy Łukowa, który widząc poczynania 67-letniego kierowcy volkswagena, powiadomił o tym służby i odebrał nietrzeźwemu mężczyźnie kluczyki od auta. Okazało się, że amator jazdy na „podwójnym gazie” miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

- Reklama -

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu kolejny nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. We wtorek tuż przed godziną 18 mieszkaniec powiatu biłgorajskiego powiadomił dyżurnego, że ujął nietrzeźwego kierowcę i zabrał mu kluczyki od auta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w miejscowości Łukowa zauważył jadący przed sobą pojazd marki Volkswagen, którego kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. 67-letni mieszkaniec gminy Łukowa nagle skręcił na jedną z posesji, jednak niefortunnie najechał na mostek przy podjeździe. Zgłaszający natychmiast podbiegł do nietrzeźwego kierowcy, któremu zabrał kluczyki od auta i poczekał do przyjazdu policji. Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, potwierdzili przypuszczenia mężczyzny. 67-letni kierowca volkswagena miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Teraz sąd zdecyduje o konsekwencjach karnych wobec mężczyzny.

Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami. Dodatkową konsekwencją jest fakt, że nietrzeźwy kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

urząd MArszałkowski projekt

Obywatelska postawa zasługuje na wyróżnienie i jest godna naśladowania. Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Jednak ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu.

sierż. sztab. Joanna Pilarska

- Reklama -

1 komentarz
  1. Andriu mówi

    Postawa super,ale już współczuję temu Panu,który dokonał obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy… ciąganie po komendach,składanie zeznań i co najgorsze,że pijanica ma wgląd w nasze dane (imię nazwisko adres) przerabiałem to już i nigdy więcej nie wezwę służb…zabiorę klucze (w miarę możliwości) i pójdę w cholerę….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.