- Reklama -

- Reklama -

Z oszczędności wyremontują drogę

Podczas ostatniej sesji radni dyskutowali nad zmianami w budżecie, które dotyczyły przesunięć środków na inwestycje. Skarbnik gminy Danuta Fedak informowała, czego mają dotyczyć zmiany. Głos zabrał także wójt gminy Lech Rębacz. Wspomniał on, że pojawiła się możliwość zaoszczędzenia środków i wykonania z tej puli kolejnych inwestycji w infrastrukturę. – Z realizacji drogi Majdan Nowy Pisklaki powstało 512 tysięcy oszczędności. Wynika to z tego, że wartość kosztorysowa inwestycji wynosiła 3 mln 300 tys. zł, a wartość po przetargu 2 mln 400 tys. zł – mówił wójt. – Po przeanalizowaniu innych zadań jest szansa, że w ramach tych oszczędności wykonany zostanie odcinek drogi Księżpol Harasiuki – kontynuował wójt. Samorząd musi dołożyć z własnych funduszy kolejne 512 tys. zł, a wartość całej inwestycji wyniesie 1 mln 200 tys. zł. 

- Reklama -

Remont polegać będzie na frezowaniu istniejącej nawierzchni i położeniu nowej warstwy ścieralnej. Wstępnie ustalono, że wyremontowanych będzie 700 metrów drogi od kościoła w kierunku budynku urzędu gminy, 1 km od krzyżówki w kierunku ulicy Długiej oraz 600 m od krzyżówki w kierunku Zyń. Dodatkowo w ramach inwestycji wykonane będzie odwodnienie strony północnej drogi oraz dwie zatoczki do wysiadania podróżnych.  

Wójt mówił także o zaplanowanych na ten rok wspólnych z powiatem biłgorajskim przedsięwzięciach drogowych. – Będzie realizowany wniosek „mostowy”, w planach remont 2 km 300 m w Księżpolu, dojdzie nawierzchnia w Płusach i kontynuacja remontu drogi w MarkowiczachMożemy mówić o dużym sukcesie w tym temacie – podsumował wójt Lech Rębacz.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.