- Reklama -

XI Spotkanie Akademickie w Bukowinie (ZDJĘCIA)

W niedzielę, 16 czerwca, w Bukowinie odbyło się XI Spotkania Akademickie, których współorganizatorem była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu.

Uroczystość rozpoczęła się w kościółku rektorskim na Bukowinie. Po niej uczestnicy wydarzenia przenieśli się do gospodarstwa agroturystycznego Kary Mustang, gdzie odbyła się część artystyczna wydarzenia. Zaprezentowały się zespoły taneczne oraz muzyczne, m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Tanew” z Biłgoraja, Zespół Tańca Ludowego „Zwierzyniacy”, Zespół Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Retrospekcje” z Biłgoraja, Zespoły taneczne dzieci ze szkoły Podstawowej w Bukowinie, Szwadron Kawalerii im. 3. Pułku Ułanów Śląskich w Biszczy, Zespół Klubu Seniora „Kocudzaki” z Kocudzy I, Zespoły śpiewacze „Jubilatki” i „Rutyna” z Biszczy, Zespół śpiewaczy „Krzewina” z Bukowiny.

Stowarzyszenie na Rzecz Bukowiny świętowało 15 lat istnienia. Z tego faktu nastąpiło wręczenie wyróżnień dla osób które w sposób szczególny przysłużyły się mu przez ostatnie lata. Również każdy występujący zespół otrzymały pamiątkowe podziękowanie oraz zaproszenie na kolejne wydarzenia organizowane przez stowarzyszenie.

- Reklama -

Jubileuszowe X Spotkania Akademickie w Bukowinie zorganizowali wspólnie: Stowarzyszenie na rzecz Bukowiny, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu, Wójt Gminy Biszcza, parafia rzymsko-katolicka pw. NSPJ w Biszczy, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju PWSZ w Zamościu „Pro Academia” oraz gospodarstwo agroturystyczne Kary Mustang.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.