Wypadek za wypadkiem

Do czterech wypadków drogowych doszło w miniony weekend na drogach naszego powiatu. Policjanci apeluję o rozwagę do kierowców. Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 12 kwietnia,  około południa. Policjanci zostali skierowani na ul. Kościuszki w Biłgoraju. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 69-letnia mieszkanka Biłgoraja potrąciła 60-letnią rowerzystkę z gminy Biłgoraj. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Kierująca samochodem marki Fiat odjechała z miejsca zdarzenia. Niezwłocznie podjęte przez policjantów czynności pozwoliły na ustalenie danych kobiety. Jak ustalili policjanci kobiety były trzeźwe.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia niespełna trzy godziny później. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o wypadku na trasie Wólka Abramowska – Albinów. Po przybyciu na miejsce policjanci wstępnie ustalili przebieg wypadku. Wynika z niego, że 65-letni mieszkaniec gminy Goraj jadąc samochodem m-ki Audi stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym również audi, 31-letnim mieszkańcem tej samej gminy. 65-latek z poważnymi obrażeniami ciała został Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowany do szpitala.

Również w piątek, 12 kwietnia, około godziny 18:00 policjanci zostali skierowani do miejscowości Zastawie. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 35-letni kierowca samochodu marki Skoda, mieszkaniec gminy Goraj jadąc od strony Zastawia na skrzyżowaniu z DW-835 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Zagród 34-latkowi, który kierował samochodem m-ki Volkswagenem. W wyniku zderzenia pojazdów zarówno kierujący jak i 28-letnia kobieta oraz dwoje dzieci w wieku 3 i 5-lat zostali przetransportowani do szpitali.

W niedzielę natomiast około godziny 14:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o dachowaniu pojazdu w miejscowości Olszanka. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że kierujący samochodem marki Opel zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Jak ustalili policjanci samochodem kierował 25-letni obywatel Ukrainy. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Obecnie policjanci ustalają i wyjaśniają wszystkie okoliczności powyższych zdarzeń.

Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem – zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin. Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!

W związku z tym apelujemy do kierowców o zdjęcie nogi z gazu i rozważną jazdę.

Pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek, innych elementów odblaskowych lub też latarki, kiedy będziemy się poruszać po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo.

Chrońmy swoje życie i swoich najbliższych – bo mamy je tylko jedno.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Dr Aloes mówi

    najczęstsza przyczyna wypadków to po kolei: niedostowanie prędkości do warunków ruchu, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Wystarczy rzucić okiem do policyjnych statystyk. Pijaki to fakt duży problem, ale to promil przy tym co wyprawiają trzeźwi kierowcy. Ostatnio da się zauważyć mocną nagonkę na pijaków za kółkiem, i bardzo dobrze. A co z tymi trzeźwymi piratami, którzy z premedytacją łamią przepisy i zachowują się agresywnie na drodze.
    A policja apeluje. Apele to są dla mądrych ludzi. Buraki i kanalie nie rozumieją apeli. Na nich trzeba rozciągnąć bata. Łapać, karać z i to górnej półki. Nic tak nie boli jak kieszeń.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.