- Reklama -

Wojewoda przekazał samorządom pieniądze na budowę dróg

Wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek oraz wicewojewoda Robert Gmitruczuk wręczyli wójtom gmin i starostom powiatów umowy na udzielenie dotacji celowych z budżetu państwa na realizację zadań własnych w zakresie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych. Dotacja przyznana została w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

 

W związku z oszczędnościami na przetargach wojewoda lubelski udzielił dotacji na dofinansowanie budowy dróg kolejnym dziesięciu samorządom, które były na tzw. liście rezerwowej. Umowy zostały podpisane z pięcioma gminami (Głusk, Żyrzyn, Tomaszów Lubelski, Ulhówek i Piaski) oraz pięcioma powiatami (bialski, biłgorajski, hrubieszowski, lubelski i zamojski). Łączny koszt zadań, które będą realizowane przez te samorządy wynosi 28 mln 665 tys. zł (w tym dotacja 12 mln 162 tys.) w tym drogi powiatowe – 20 mln 504 tys. zł (dotacja 8 mln 177 tys.) i drogi gminne – 8 mln 161 tys. zł (dotacja 3 mln 985 tys.).

 

- Reklama -

Po podpisaniu „nowych” 10 umów w województwie lubelskim będzie realizowanych w sumie 51 zadań – 33 na drogach gminnych oraz 18 na drogach powiatowych. Budową objętych będzie 57 km dróg gminnych oraz 168 km dróg powiatowych. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wyniesie 128 mln 875 tys. zł, w tym dotacja z budżetu państwa w kwocie 30 mln 341 tys. zł będzie stanowiła 46,8%, natomiast udział własny jednostek samorządu terytorialnego – 53,2% (68 mln 533 tys. zł).

Zachęcam wszystkich do składania wniosków w kolejnym rozdaniu na przyszły rok – powiedział do samorządowców Przemysław Czarnek. – Tych środków jest trochę, więc warto żebyśmy je wykorzystali i rozwijali infrastrukturę gminną oraz powiatową w naszym województwie. Gratuluję tego, co już zrobiliście w swoich gminach i powiatach. Życzę, aby tych środków było coraz więcej, tak żebyśmy mogli jeździć po dobrych drogach, które będą sprzyjały rozwojowi naszych terenów – zakończył wojewoda.

.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.