Wiele osób chce pomóc Krystynie Pawluk

O chorobie pani Krystyny z Majdanu Gromadzkiego pisaliśmy w artykule "Organizują turniej, chcą pomóc pani Krystynie". Kobieta dwa lata temu poczuła się źle, później objawy choroby nasilały się. Okazało się, że cierpi na stwardnienie rozsiane. Choroba zabrała znaczną część sprawności i o powrocie do pracy nie ma nawet mowy.
Pojawiła się jednak nadzieja na zatrzymanie choroby poprzez podanie komórek macierzystych. Niestety, terapia wiąże się z dużymi kosztami. Renta, jaką dostaje pani Krystyna, to najniższe świadczenie, a koszt podania komórek jest bardzo wysoki. – Mama stara się ćwiczyć codziennie i jest zapisana na rehabilitację, ale wiemy, że to nie wystarczy, ponieważ życie z tą chorobą bez leczenia to droga donikąd. Niestrzeżony organizm zaczyna tracić siły i nie potrafi oprzeć się chorobie. Dodatkowo jest złe samopoczucie, nieustanne zmęczenie, rozbicie i brak motywacji – opowiada córka kobiety.
Na wiadomość o chorobie pani Krystyny odezwał się znajomy rodziny, który postanowił pomóc, organizując charytatywny turniej piłkarski. Turniej zaplanowano na 25 lutego w hali OSiR w Biłgoraju. 
Pomysłodawca turnieju Arek Szpot mówi, że sam często brał udział w charytatywnych turniejach i stwierdził, że w ten sam sposób można pomóc pani Krystynie. Jego pomysł spotkał się z dużym odzewem. W akcję włączył się Urząd Gminy Biłgoraj i biłgorajski OSiR. Znalazło się także dużo sponsorów, którzy zechcieli ufundować nagrody i fanty na akcję charytatywną. Wśród nich są koszulki z autografami sportowców, bony na zabiegi pielęgnacyjne, kupony na gastronomię, sesja fotograficzna, bilety do kina.
Najważniejszym punktem imprezy będzie turniej, do którego zgłosiło się 16 drużyn z powiatu biłgorajskiego i okolic. Drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 4 zespoły. W grupach drużyny zagrają systemem "każdy z każdym" i do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Od ćwierćfinałów drużyny grają systemem "pucharowym". Czas trwania spotkań 1 x 10 min (2 minuty przerwa między meczami). Początek turnieju o godzinie 8.30. 
NOWa Gazeta Biłgorajska pełni patronat medialny nad wydarzeniem. Zapraszamy!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.