- Reklama -

Wieczornica w Majdanie Starym (zdjęcia)

Już stało się tradycją, że społeczność szkoły w Majdanie Starym jest organizatorem patriotycznej wieczornicy. W tym roku za sprawą obchodów 100-lecia niepodległości Polski wydarzenie miało szczególnie uroczysty charakter.

Zebranych w Szkole Podstawowej w Majdanie Starym powitała dyrektor Irena Szmołda. – Uczenie patriotyzmu to podstawowy obowiązek szkoły. I to robimy co roku, nie tylko w tym roku jubileuszowym – mówiła. Wspomniała ona, że uczniowie szkoły wpisali się w obchody świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji tańczenia poloneza. Tylko w województwie lubelskim w tej akcji wzięło udział jednocześnie 11 tysięcy osób. Także 9 listopada uczniowie szkół wspólnie śpiewali hymn narodowy.

Podczas koncertu, na który nauczyciele i uczniowie szkoły w Majdanie Starym zaprosili mieszkańców, można było wysłuchać piosenek i wierszy o tematyce niepodległościowej.

- Reklama -

W drugiej części spotkania podsumowany został projekt „MOST POKOLEŃ”, który realizowała Grupa Nieformalna działająca przy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym. Głównym celem projektu było wzmocnienie więzi rodzinnych i wielopokoleniowych oraz kształtowanie relacji dziadkowie – rodzice – dzieci opartych na wzajemnym szacunku. Celem projektu było także zwiększenie zaangażowania mieszkańców w życie społeczne i obywatelskie.

Projekt MOST POKOLEŃ w ramach „Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 3” był dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.