- Reklama -

- Reklama -

Wicemarszałek robi porządki w powiecie (foto)

Oczywiście w przededniu wyborów samorządowych, każda aktywność będzie odebrana za "robienie kampanii", faktem jest, że całkiem pokaźna grupa samorządowców z Ziemi Biłgorajskiej pojawiła się na akcji "Sprzątania rzeki Tanew wraz z dopływami". Kogóż my ty mamy. Widać i wójtów i raddnych, sprzątał też wicemarszałek Michał Mulawa z Tarnogrodu. Przy wsparciu strażaków i mieszkańców udało się zrobić trochę porządku w powiecie. Organizatorami niedzielnej akcji były: Fundacja Dzika Rzeka, PZW Łukowa i PZW Józefów.

- Reklama -

 

 

fot: Michał Mulawa

- Reklama -

13 Komentarze
  1. Mateusz Mówi mówi

    Na Mulawę zawsze można liczyć, pomaga podczas każdej takiej akcji nie tylko przed wyborami. Super inicjatywa

  2. Tarnogród mówi

    Mulawa od lat mieszka w Lublinie i znowu pojawia się tu przed wyborami. Nie głosujmy na tych co tutaj nie mieszkają .

  3. Rodak i mieszkaniec mówi

    Cyrk

  4. Rodak mówi

    Cyrk

  5. Anonim mówi

    Przed kampanią marszałek też brał czynny udział w życiu społecznym mieszkańców . Wspierał różne inicjatywy . Teraz nagle ma zaprzestać działań bo kampania ? To że dba o mieszkańców i ich środowisko naturalne jest złe ? Akurat takie zaangażowanie chwali się !

  6. Banan mówi

    Niezastąpiony Marszałek i jego zaangażowanie w lokalne sprawy. Nasze sprawy.

  7. Zenon mówi

    Bardzo fajna inicjatywa a to że udział w niej wziął wicemarszałek Mulawa to się chwali 👍

  8. Sprzatanie mówi

    Po Mba Pan Mulawa działał w Radio Lublin i tako to się robi …

  9. Mieszkaniec mówi

    Marszałek Mulawa jak zwykle niezawodny. Brawo dobra robota 👍:)

  10. Jan mówi

    To nie kampania ale mikrofon był.Kto tu kogo ma za głupka.Panie M. kolejna kompromitacja.

  11. MBA mówi

    Taki fachura z naszego marszałka

  12. Tim mówi

    Urząd Marszałkowski podaje personalia trzech osób, które pełnią funkcję publiczną i studiowały MBA na tej uczelni. To Michał Mulawa (wicemarszałek województwa lubelskiego), Bartłomiej Bałaban (członek zarządu województwa lubelskiego) i Piotr Grabarczyk (dyrektor Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego).

    Bartłomiej Bałaban zaczął studiować MBA pół roku temu – w trybie online. – Nie wiem, czy nie zrezygnuję z tego. Nie spodziewałem się, że to jest taka uczelnia i chyba podziękuję. Kończyłem prawo i chciałbym mieć dyplom uczelni, która coś za sobą niesie – mówi nam Bałaban. Przyznaje, że czesne w 50 proc. finansuje mu UMWL, a resztę płaci z własnej kieszeni.

    Wicemarszałek Michał Mulawa MBA w Collegium Humanum ukończył w 2022. Odebrał od nas telefon, ale na pytania, m.in. związane z tym, czy również jego studia miały dofinansowanie UMWL, nie odpowiedział. Nie miał czasu na rozmowę – był na konferencji. Miał oddzwonić, nie oddzwonił. Kolejnych telefonów już nie odebrał. Później, dowiedzieliśmy się od rzecznika UMWL, że Mulawa i Grabarczyk również mieli dofinansowanie od urzędu, ale nie pamiętają w jakiej kwocie.

    Pozostając w kręgu sejmiku województwa to również radna wojewódzka Koalicji Obywatelskiej, Ewa Jaszczuk zrobiła MBA na CH. – Zaczęłam w 2019 r., skończyłam w 2020. Studia odbywały się stacjonarnie w hotelu Focus. Były zajęcia, ćwiczenia, testy, a wszystko zakończyło się egzaminem – mówi Jaszczuk. Dodaje, że nie zasiada w radach nadzorczych i ma nadzieję, że wszystkie osoby, które w tej aferze są winne zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. W jej głosie słuchać gorycz. – Gdy studiowałam naprawdę wszystko było w porządku pod względem merytorycznym. Teraz łatka „Collegium Humanum” powoli staje się obelgą – stwierdza.

    MBA na uczelni oskarżonego Pawła Cz. zrobił także rzecznik marszałka i kandydat PiS do Rady Miasta, Remigiusz Małecki. – Studia trwały dwa semestry – mówi Małecki. I pokazuje nam program studiów. Wynika z niego, że dwa semestry to nie rok, ale pół roku: od 3 grudnia 2022 do 4 czerwca 2023 r. Spotkania co miesiąc, w cyklu: sobota, niedziela. W programie m.in. takie zagadnienia jak: zarządzanie mieniem państwowym, public relations, marketing, zarządzanie projektami, mentoring, etykieta i savoir vivre w biznesie, psychologia biznesu i mentoring. Małecki uczył się w formie online poprzez platformę Teams. Za studia zapłacił „ok. 10 tys. zł.”, z własnej kieszeni.

    Jak wyglądał egzamin? – To był test wypełniany na stronie uczelni. Każdy student miał swój własny login i link do testu. Trwał 90 min i zawierał 30 pytań. Nie można go było przerwać – mówi Remigiusz Małecki.

  13. Tomasz mówi

    Przed wyborami różne cuda się dzieją! Zobaczymy po wyborach

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.