- Reklama -

Wernisaż wystawy PSR J1719-1438 w BCK

W piątkowy wieczór 6 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy autorstwa Poli Piestrzeniewicz pod nazwą „PSR J1719-1438".

Wystawa PSR J1719-1438 to retrospekcja malarska, powstała na początku 2020 roku. Prezentuje subiektywny obraz działań w kierunku iluzji, przy użyciu skrajnie różnych środków wyrazu.
Wspólnym mianownikiem obrazów jest organiczność, odmienność faktur oraz środków wyrazu, natomiast obiekty przestrzenne to dynamiczne gesty zestawione ze sobą tak, by tworzyły trójwymiarowy obraz całości. Paradygmat tego, co niedostrzegalne, łączący achromatyczne barwy w maksymalnie zróżnicowanych środkach wyrazu.

PSR J1719-1438 to kolekcja kilkunastu obrazów oraz korespondujących z nimi instalacji przestrzennych, wykonanych za pomocą techniki sitodruku. Dialog tego, co wewnętrzne w zewnętrznym ograniczeniu formy. Gra światła w zależności od pory dnia z tworzywem. Prezentowane prace mają na celu aktywizację do samodzielnej refleksji na temat tego co widzialne.

- Reklama -

Autorką wystawy jest Pola Piestrzeniewicz urodzona 21.12.1996 r. w Lublinie. Studentka V roku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Zajmuje się głównie malarstwem
abstrakcyjnym, gdzie niefiguratywne materie zestawia z gestami pędzla. W swoich pracach
poszukuje rozwiązań, odmiennych struktur i kształtów. Rozpatruje obcujące ze sobą płaszczyzny, to
jak wpływają na siebie w swych skrajnościach. Inspiracje do prac czerpie ze zjawisk
przyrodniczych, światła oraz otoczenia, w którym się obecnie znajduje. Laureatka II nagrody
XXXVII edycji Konkurs im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne 2020. Otrzymała nagrodę
Łódzkiego Domu Kultury, II Wyróżnienie Festiwalu EMANACJE 2020 oraz wyróżnienie Ogólnopolskiego Konkursu INSPIRACJE 2020 Fundacji Sztuki Współczesnej PALETA. Laureatka nagrody Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej VIII edycji konkursu „WYMODELuj swoje Marzenia 2020″, For Against/Za i przeciw International student poster competition, oraz Międzynarodowego Biennale Plakatu pod patronatem UNESCO.

Wystawę będzie można oglądać online od 6 listopada do 1 stycznia na stronie internetowej Biłgorajskiego Centrum Kultury.

Red. 

- Reklama -

2 Komentarze
 1. Adrian z działu Defloracji BRW sa mówi

  A mnie tam drabina to się kojarzy z Biszczą i okienkiem obok tego ogaconego termomodernizacją elewacji okna co to Ojczulek dzięki temu oknu zmajstrował a mnie ta ,,Zmajstrowana” kołem historii kazała wchodzić tym drugim oknem obok.
  Musi być ciekawa ta technika sitodrutu.
  A teraz mam poważną propozycję do Urzędu Miasta . Jest takie miasto w Polsce Rybnik co w swej historii zasłynęło jako jedno z pierwszych z wielu rond.I żeby było ładniej w tym ładnym czystym ukwieconym mieście na rondach popowstawały różne paradygmatyczne egzemplifikacje itd. Ja nazwę to po swojemu na każdym rondzie w Rybniku są jakieś takie sztuki poustawianie i bardzo ładnie to wygląda . Warto promować sztukę kulturę i piękno nie tylko ładnego miasta Biłgoraja ale i turystycznie atrakcyjnego Regionu. Liczy się we wszystkim pomysł sztuka forma i treść żeby było takie a, e, i , o, u !
  Życzę pani dalszych sukcesów i proszę uważać na ciemną gwiazdę polskiego meblarstwa bo ,,Oni z ONYMI ” układają każdego rumpą do gleby.

 2. Tomek mówi

  Czy można kupić coś z wystawy?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.