- Reklama -

Wakacjami jesień się zaczyna

 

Od najbliższego poniedziałku, tj. 24 października, w Galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury można oglądać wystawę zatytułowaną „Wakacjami jesień się zaczyna”. Autorami niezwykle energetycznych i kolorowych prac są uczestnicy letnich zajęć plastycznych odbywających się  pod kierunkiem Kamila Łukasika, instruktora plastyki BCK. Wystawa będzie czynna dla zwiedzających do końca listopada, wstęp wolny!

 

 

Na zewnątrz zawitała jesień, nie zawsze prezentująca się nam w najpiękniejszej swej odsłonie… Nie warto jednak tracić czasu na melancholijne spoglądanie na świat zza okna, warto natomiast na rzecz tego odwiedzić galerię w Biłgorajskim Centrum Kultury.

- Reklama -

Na chwilę obecną zaaranżowana jest tam wielobarwna, energetyczna w wyrazie wystawa plastyczna młodego pokolenia artystów. Autorami prac udostępnionych na wernisażu są dzieci oraz młodzież, uczestniczące w wakacyjnych warsztatach realizowanych przez Pracownię Plastyczną BCK. Stąd przewrotne i nieoczywiste na pierwszy rzut oka, parafrazujące Czesława Niemena, hasło przewodnie przeglądu artystycznego „Wakacjami jesień się zaczyna…„.

W letnich zajęciach plastycznych brała udział bardzo duża liczba dzieci i młodzieży, co zaowocowało niezwykle zróżnicowanym i obszernym materiałem artystycznym. Wyselekcjonowane do aktualnej wystawy prace, reprezentują zróżnicowane techniki plastyczne i gamę wyobraźni autorów. Uczestnicy spotkań plastycznych pod kierunkiem instruktora Kamila Łukasika nadali w swoich pracach misterny kształt takim zagadnieniom jak: „Pocztówka z Biłgoraja„, „Autoportret w collage`u” oraz „Kolorowe wariacje…

  Ekspozycja zrealizowana jest nie tylko z myślą o samych młodych twórcach, ale także dedykowana jest wszystkim, którzy cenią sobie wysmakowane doświadczenia estetyczne. Efekt końcowy wielu godzin pracy dzieci i młodzieży jest naprawdę zadziwiający i pozwala choć na chwilę oderwać się od codzienności, przenieść się w inny, bardziej kolorowy, szalony świat.

  Serdecznie wszystkich zapraszamy do obejrzenia tej niepowtarzalnej kolekcji małych dzieł sztuki. Wystawa znajduje się w galerii Biłgorajskiego Centrum Kultury (I piętro).

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.