kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

W Nadrzeczu przypomnieli tradycję. To była radosna Noc Kupały (zdjęcia)

Przez całą dobę informujemy co dzieje się w powiecie biłgorajskim. Byliśmy także w Nadrzeczu koło Biłgoraja, na "Wigilii Nocy Świętojańskiej" z inscenizacją Nocy Kupały. Na wspólne świętowanie i tradycyjne puszczanie wianków do wody, zaprosiło aktorskie małżeństwo Stefan Szmidt i Alicja Jachiewicz, oraz Biłgorajski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

- Reklama -

Obchody nocy świętojańskiej w Fundacji „Kresy 2000” w Nadrzeczu były powrotem w przeszłość. Już samo miejsce przywodziło na myśl dawne czasy. Dzika natura, wiejska zabudowa, wędrówka przez las do jeziora gdzie rzucano wianki. Fundacja „Kresy 2000” we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i zespołem „Nasze Nadrzecze” zorganizowała wydarzenie, które przeniosło uczestników do czasów pogańskich. Śpiewy, tańce, obrzęd oczyszczenia, rzucanie wianków i skoki przez ogień to tylko część atrakcji jakie przygotowali organizatorzy. Tu nie było podziału na aktorów i publiczność – wszyscy uczestniczyli w obchodach Nocy Kupały.

– Jestem zauroczona tą kulturą, folklorem. Te wianeczki rzucane. Przepięknie! – zachwyca się pani Basia, która na wydarzenie przyjechała z Janowa

urząd MArszałkowski projekt

Więcej o Nocy Kupały w Nadrzeczu – opinie mieszkańców i gości, wypowiedzi aktorów i organizatorów przeczytacie w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.