- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

W jakim stanie jest Księżpol ? Jest najnowszy raport

Jest raport o stanie gminy Księżpol za 2022 rok. Ważny, bo 6 czerwca ma być sesja Rady Gminy i debata z udziałem mieszkańców. Nie w komentarzach w internecie, ale osobiście mogą przekazać swoje przemyślenia. A co wynika z raportu?

- Reklama -

Wybraliśmy oczywiście najważniejsze informacje, bo raport jest całkiem obszerny:

* Gminę Księżpol na dzień 31 grudnia 2022 roku zamieszkuje 6909 osób, w tym 3467 kobiet i 3442 mężczyzn co stanowi ok. 6,61 proc. mieszkańców powiatu biłgorajskiego około 0,31 proc. ludności Lubelszczyzny. W stosunku do 2021 roku w gminie przybyło 29 mieszkańców, jest to wzrost o 0,42 proc.

Grzegorz Wróbel
* Gmina Księżpol ma charakter rolniczo – leśny. Rolnictwo jest podstawowym źródłem utrzymania mieszkańców. W strukturze własności dominuje własność prywatna około 85 proc. całej powierzchni. Z ewidencji podatkowej gminy Księżpol wynika, że posiadamy na koniec 2022 roku 4 364 płatników podatku rolnego z gospodarstw rolnych. Natomiast liczba indywidualnych gospodarstw rolnych wynosi 3 422.
* Zgodnie z Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej (CEIDG) według stanu na dzień 31 grudnia 2022 r. ilość zarejestrowanych podmiotów gospodarczych, które mają główne miejsce prowadzenia działalności w Gminie Księżpol, obejmowała 408 pozycji.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

* Nasza gmina jest jedną z bardzo niewielu w kraju która na koniec 2022 r. nie posiadała zadłużenia z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek.

 

(…)

Więcej o sytuacji Księżpola w najnowszym papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Tu także aktualności ze wszystkich gmin w powiecie biłgorajskim. 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Następca mówi

    Tonący nawet brzytwy się chwyta …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.