W Dereźni będzie boisko

Została podpisana umowa na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Dereźni. Planowany koszt inwestycji to prawie 1,5 mln zł.

Już wkrótce dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Dereźni oraz okoliczni mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska. Umowa na realizację inwestycji została podpisana 15 października 2018 roku. Wykonawca boiska został wyłoniony w ramach przetargu i jest nim firma TORAKOL Rajmund Zalewski.

Inwestycja polega na budowie boiska wielofunkcyjnego o łącznej powierzchni 1320 mkw. z nawierzchnią z trawy syntetycznej, na której kolorystycznie wydzielone są pola do gier zespołowych: boisko do piłki ręcznej – powierzchnia 800 mkw., 2 boiska do koszykówki – powierzchni a 420 mkw., 2 boiska do siatkówki – powierzchnia 162 mkw., 1 kort do tenisa ziemnego – powierzchnia 260,76 mkw. Ponadto inwestycja obejmuje budowę infrastruktury towarzyszącej w postaci siłowni zewnętrznej.

Koszt budowy boiska to blisko 1 mln 500 tys. zł. Gmina Biłgoraj złożyła wniosek o dofinansowanie zadania do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Wnioskowane środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej to ponad 500 tys. zł. Wniosek obecnie jest na etapie oceny.

Planowany termin zakończenia projektu to 25 października 2019 roku., a już na 19 października br. zaplanowano przekazanie placu pod budowę boiska.

Celem inwestycji jest stworzenie podstawowej zewnętrznej bazy sportowej dla Szkoły Podstawowej w Dereźni, zapewnienie dostępu do nowoczesnej, bezpiecznej i bezpłatnej infrastruktury sportowej dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, stworzenie oferty czynnego spędzania czasu wolnego dla lokalnej społeczności oraz popularyzacja sportu, aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.