- Reklama -

W Biłgoraju powstaje prywatna szkoła

Odrobione prace domowe, mała liczebność klas (do 20 uczniów), język angielski pięć godzin w tygodniu oraz dwie godziny języka niemieckiego lub hiszpańskiego, zajęcia w kameralnych salach i małych grupach językowych. Na to liczyć mogą rodzice, którzy poślą swoje dzieci do Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju. W podstawie programowej będzie również nauka języka migowego, a w ramach wychowana fizycznego – jazda na nartach oraz stosowany motywujący system oceniania.

– Szkoła ta powstaje z inicjatywy rodziców wychowanków integracyjnego przedszkola Bambini. W odpowiedzi na ich prośby oraz potrzeby, chcemy stworzyć placówkę, w której uczniowie będą mogli łatwo przyswajać wiedzę oraz wszechstronnie rozwijać się  – mówi Justyna Wąsala Gura, dyrektor szkoły.

Lekcje prowadzone będą wyłącznie w trybie pierwszozmianowym od godziny 8.15 do 13.30. W tym czasie obowiązywać będzie godzinna przerwa obiadowa. Szkoła oferować będzie uczniom także pakiet posiłków (śniadania, podwieczorki) a świetlica funkcjonować będzie od godziny 6.30 do 18.00. Na miejscu, w placówce, uczniowie będą mięli również możliwość skorzystania z zajęć dodatkowych np. karate, tańce, szachy, zajęcia teatralne lub inne koła zainteresowań.

– Kadra jest już przygotowana do tego, aby pracować nowatorskimi metodami nauczania, przez doświadczenia. Zależy nam, aby nauka nie kojarzyła się wyłącznie z suchą wiedzą, aby uczniowie potrafili zastosowywać ją w praktyce. Gotowe już są programy autorskie nauczania matematyki – dodaje dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej.

Placówka wyposażona jest we wszelkiego rodzaju programy wspomagające proces edukacyjny u poszczególnych uczniów np. biofeedback, który wpływa na poprawę koncentracji i skupienia uwagi. Szczególną opieką i indywidualną ścieżką rozwoju objęci zostaną najbardziej uzdolnieni uczniowie.

Dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, potrzebujących specjalistycznej opieki, zapewniona będzie terapia z zakresu: fizjoterapii, rehabilitacji, logopedii, integracji sensorycznej i innych.

Prywatna Szkoła Podstawowa ogłosiła już nabór do klasy I, II, III oraz IV. Mieściła się będzie przy ul. Włosiankarskiej 13 w Biłgoraju (budynek dawnego LOK-u).

Szczegółowy opis oferty  oraz dostępnych dla rodziców pakietów edukacyjnych znajduje się na stronie internetowej szkoły pod adresem: https://lokujwprzyszlosc.pl/

Informacje na temat zapisów uzyskać można pod nr tel. 790495337, 730832727

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Ja mówi

    A to gura😁

  2. Stanisław mówi

    brawo

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.