- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Uroczystości w gminie Księżpol

11 listopada uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości w gminie Księżpol. Złożyły się na to piękny, biało-czerwony przemarsz przez Księżpol, uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz złożenie wieńców pod pomnikiem żołnierzy I wojny światowej w Księżpolu oraz wieczornica patriotyczna w Majdanie Starym.

- Reklama -

11 listopada 2021 r. w gminie Księżpol odbyły się uroczystości patriotyczne. Rozpoczęły się one od przemarszu delegacji Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół, organizacji i samorządowców przez Księżpol. Następnie zebrani wzięli udział w Mszy Św. w intencji Ojczyzny, którą wspólnie koncelebrowali ks. Marian Drążek, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu oraz ks. Adam Sobczak, proboszcz parafii pw. św. app. Piotr i Pawła w Majdanie Starym.

„Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana. Ach, jak wielka dziś twoja rana. Jakże długo cierpienie twe trwa!” To słowa poety, ale jakże trafnie mówi o nas i do nas w tym szczególnym dniu. Chcemy na nowo ucieszyć się z bycia Polakami w wolnej Polsce, w Polsce szczęśliwej, w której człowiek dla człowieka jest bratem – mówił ks. Marian Drążek.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz parafialny w Księżpolu, gdzie pod pomnikiem żołnierzy z okresu I wojny światowej odśpiewano hymn oraz złożono wiązanki i znicze.

Spotykamy się dziś po to, by oddać hołd pokoleniom Polaków walczących za naszą wolność i niepodległość. Pamiętamy o tych, którzy przelewali krew i oddali życie za Ojczyznę. Pamiętamy również, że wolność, wywalczona 103 lata temu, nie jest nam dana raz na zawsze – mówił wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski.

Druga część uroczystości odbywała się w Majdanie Starym. Wieczornica patriotyczna rozpoczęła się od złożenia wieńców pod pomnikiem ofiar II wojny światowej, następnie gminne zespoły i chóry zaśpiewały pieśni patriotyczne.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Ania mówi

    a władze gminy Księżpol to ponad prawem są? bez maseczek w kościele, brak szacunku dla zdrowia i życia drugiego człowieka

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.