- Reklama -

Turniej Piłki Siatkowej Osób Niesłyszących (FOTO)

W II Turnieju Piłki Siatkowej uczestniczyli: członkowie Stowarzyszenia „Migiem przez Świat” z Lublina na czele z zastępcą prezesa Mirosławem Stępniakiem, członkowie Stowarzyszenia „Nie migaj się” z Giżycka reprezentowanym przez prezes Aleksandrę Furtak oraz gospodarze spotkania członkowie Stowarzyszenia „Głos Ciszy” z Biłgoraja z prezes Dorotą Gontarz. 

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom i darczyńcom, bez pomocy których nie udałoby się zorganizować tego Turnieju. Byli nimi: Burmistrz Miasta Biłgoraj Janusz Rosłan, dyrektor OSiR w Biłgoraju Eliza Rafał, poseł na Sejm Agata Borowiec oraz firmy: Piekarnia Kotowski, Cukiernia Obszyńscy, Słuchmed, Hurtownia Owoców i Warzyw – Mariola Szczęsna, Masarnia Nieścior, Firma Model Opakowania.

– Miło mi gościć stowarzyszenia osób niesłyszących spoza Biłgoraja. Po części sportowej uczestników zapraszam na spotkanie integracyjne, gdzie będziemy mogli się bliżej poznać oraz podzielić się wspólnie doświadczeniami. Oprócz sportowej rywalizacji życzę przede wszystkim miłej atmosfery oraz dobrej zabawy mówiła Dorota Gontarz, prezes Biłgorajskiego Stowarzyszenia Osób Niesłyszących. 

  Rozgrywki toczyły się pomiędzy drużynami z Giżycka, Lublina oraz Biłgoraja. Turniej sędziowali: Łukasz Krawiec, Arkadiusz Szpot oraz Maciej Szczur. Mecz był drugim z pięciu spotkań w ramach projektu „Siatkówka i My” sfinansowanego przez Urząd Miasta Biłgoraj.

 Klasyfikacja końcowa:

- Reklama -

I miejsce – Biłgorajskie Stowarzyszenie Osób Niesłyszących „Głos Ciszy”,

II miejsce – Stowarzyszenie „Migiem przez Świat” z Lublina,

III miejsce – Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niesłyszących „Nie migaj się” z Giżycka.

Medale i puchary były wręczane w obecności burmistrza Janusza Rosłana. 

– Tak dobry wynik zawdzięczamy temu, że w ramach projektu „Siatkówka i My” dofinansowanego z UM Biłgoraj – poddziałanie wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej  w tym programów rehabilitacji ruchowej mamy możliwość co tydzień trenować na hali OSiR. Pomimo niepełnosprawności w komunikowaniu mamy możliwość rozwijać swoją sprawność ruchową i pasję – tłumaczy Bogumił Wośko, członek Stowarzyszenia „Głos Ciszy”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.