- Reklama -

- Reklama -

To wina Błękitnych Obsza?

Nie milkną echa zakończonych w ten weekend rozgrywek piłkarskiej zamojskiej klasy okręgowej. Dalej nie wiemy kto awansował do IV ligi. W tabeli lider to Omega Stary Zamość, ale Błękitni Obsza nadal czekają na decyzję PZPN i liczą na odzyskanie punktów odebranych za walkower. - Klub powinien znać przepisy, regulamin tak samo jak pracownicy związku i przed sezonem kluby potwierdzają, że się z nim zapoznali - napisał do nas kibic. Ciekawi nas Wasze zdanie w tej sprawie. A to opinia jednego z fanów.

- Reklama -

Zauważyłem, że już kilka razy pisaliście o walkowerze przyznanym Andorii Mircze za mecz z Błękitnymi Obsza. Dlaczego nic nie napisaliście o regulaminie rozgrywek, bo według zapisów w nim zawartych sprawa jest jasna. A gazeta sugeruje, że błąd zamojskiego związku, skandal, panowie w marynarkach itp.
W tym miejscu jest regulamin do pobrania: http://www.zozpn.pl/index.php/do-pobrania
Regulaminy rozgrywek seniorów – > Regulamin rozgrywek klas okręgowych…
Rozdział V paragraf 6:
§ 6.
1. Zawodnik może być potwierdzony i uprawniony do gry jednocześnie tylko w jednym klubie. – kwestię udziału
zawodnika w rozgrywkach klubowych 11 osobowych i rozgrywkach futsalu w innym klubie regulują właściwe
przepisy PZPN.
2. Zawodnicy mogą być potwierdzeni do maksymalnie trzech klubów w ciągu okresu: od 1 lipca do 30 czerwca

- Reklama -

roku następnego. W takim okresie zawodnik może uczestniczyć w oficjalnych meczach jedynie w dwóch
klubach.
Jasno z tego wynika, że związek zarejestrował zawodnika do trzeciego klubu, czyli Błękitnych Obsza zgodnie z regulaminem, ale nie mógł on w nim występować w meczach.
Klub powinien znać przepisy, regulamin tak samo jak pracownicy związku i przed sezonem kluby potwierdzają, że się z nim zapoznali.
Pozdrawiam,
Kibic

………………………………………………………………………………………………………………….

Ciekawi jesteśmy, co na to inni kibice. (nowa@gazetabilgoraj.pl)

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Gerwazy mówi

    Czy to Andrzej Swacha napisał ten list? Pracownik ZOZPN popełnił błąd, najbardziej mnie zastanawia to, że każdy mądry po szkodzie. Nie można było napisać dwóch pytań do wyższego szczebla typu LZPN lub PZPN przed wydaniem decyzji? Wystarczyło zadać w niuch takie zagadnienia do rozwiązania: 1. czy zawodnik może być zgłoszony w 3 klubach w jednym sezonie (odpowiedź: tak), 2. czy zawodnik może wystąpić w oficjalnych meczach w 3 różnych klubach w przeciągu sezonu? (odpowiedź: NIE). Niestety ale teraz każdy mądry po szkodzi i próbuje przeciągnąć linę na swoją stronę, dodatkowo pokazać swoją nieomylność.

  2. st mówi

    I gitara !

Zostaw odpowiedź