- Reklama -

- Reklama -

To jest już koniec. Też jesteście smutni?

Po raz ostatni będzie dziś obradować Rada Powiatu Biłgorajskiego VI kadencji. To już ostatnia sesja przed nadchodzącymi wyborami. Kolejne obrady odbędą się już po 7 kwietnia i w nowym składzie. Czym zajmą się dziś nasi wybrańcy? Niektórzy pewnie już tu nie wrócą ...

- Reklama -

Ostatnia, LX sesja  VI kadencji Rady Powiatu w Biłgoraju odbędzie się  14 marca 2024 r. o godz. 16 00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju ul. Kościuszki 94.

Sesja odbędzie się z następującym porządkiem obrad:

toyota Yaris
 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
 4. Informacja o stanie i strukturze bezrobocia w powiecie biłgorajskim według stanu na koniec 2023 roku.
 5. Informacja Zarządu Dróg Powiatowych na temat przebiegu remontu dróg powiatowych w rok 2023 oraz aktualnego ich stanu.
 6. Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Powiatu Biłgorajskiego z organizacjami pozarządowymi za 2023 rok.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu nieruchomości.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie złożenia wniosku o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wykazu zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rok 2024.
 10. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na 2024 rok.
 11. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.
 12. Informacja Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu i pracy Zarządu Powiatu między sesjami.
 13. Wnioski i oświadczenia Radnych.
 14. Sprawy różne.
 15. Zamknięcie obrad.

- Reklama -

34 Komentarze
 1. Bobo mówi

  Zostawiają powiat w opłakanym stanie powinni wyjechać taczkami

 2. lol mówi

  zadłużyli powiat na 50 milionów!!!!!!!!!!!!

 3. Kolo mówi

  Andrzej rozliczymy cię za nepotyzm i zadłużenie powiatu na 50 milionów.

 4. pre201 mówi

  niektórzy jak dorwą się do władzy to próbują stołki „betonować „na zbyt wiele lat , przewrotny tytuł publikacji smutni są tylko radni powiatu ???

 5. PISOWIEC mówi

  A zdziwił byś się pajacu jakie mam poglądy, wy nawet ludzi którzy są blisko was ale mówią prawdę tak jak ja o zielonym ładzie potraficie tylko obrarzać, pokaż mi chociaż jeden wiersz w którym opisałem sytację o zielinym ładzie że to nie jest prawdą.

 6. Pa pa mówi

  Kończy się Goraj w Biłgoraju.

  1. Do powyżej mówi

   Oby. Ciekawe gdzie znajdzie miejsce po przegranych wyborach 😉

 7. Stronniczy gazeciarz mówi

  Czy jest może na sali Pan z gazety wielbiący obecnych? Nie odpuści chyba takiej fety.

 8. Tokarz mówi

  Czy Tusk rządził Starostwem? Czy ktoś pomylił artykuły i pisze nie na temat.

  1. Anonim mówi

   O jeszcze tego brakowało

 9. Rudy mówi

  Kto to jest ten Rudy to Szarlip??? Proszę powiedzcie bo nie wiem co mam o tym myśleć.

  1. Anonim mówi

   Podobno płemieł jakiegoś landu

  2. Odpow. mówi

   Rudy to nazwisko,i nie jest to Szarlip.

 10. pan COGITO mówi

  D. Tusk = HUNTA 13 GRUDNIA. D. Tusk gra w drużynie niemieckiej ( Die Welt ). D. Tusk = RESET z Rosją. D.Tusk składa HOŁD niemieckiej partii CDU. D. Tusk przyczynił się do obalenia rządu Jana Olszewskiego na polecenie L. Wałęsy. Tym samym ochronił całą UBECJĘ przed upublicznieniem ich tożsamości. W rewanżu dziękczynnym UBECJA założyła PO i wypromowała D. Tuska na premiera. Nie ma drugiego takiego polityka, który tak mocno byłby wspierany przez postkomunistyczne ośrodki wewnętrzne oraz przez dwie BARBARIE imperialistyczne, czyli Niemcy i Rosję. DLACZEGO D. Tusk jest obecnie premierem. Jego miejsce jest w więzieniu.

 11. Starosta mówi

  co z tymi gorajakami i turobiniakami co im szarlip stołki dał ? chyba czas się pożegnać drodzy państwo , wszędzie chciał rządzić ale skończy się era szarlipow

  1. anty lewak mówi

   Już przebierasz nogami by dorwać koryta

 12. PISOWIEC mówi

  ZIELONY ŁAD W CAŁOŚCI JEST ROBOTĄ PIS, PROSZĘ ZOBACZYĆ JAK FUNKCJONARIUSZ PIS KOMISARZ WOJCIECHOWSKI, PRZECHADZA SIĘ WSRÓD KWIATU RZEPAKU I WYGŁASZA SWOJE ORĘDZIE ŻE ZIELONY ŁAD TO NIEJEST PROGRAM UE TYLKO PROGRAM PIS. ZA TE SŁOWA JEDYNY WŁADCA CHCIAŁ JEGO REZYGNACJI I CO POKAZAŁ MU ŚRODKOWY PALEC. OT CAŁA PRAWDA O ZIELONYM ŁADZIE.

  1. pan COGITO mówi

   NIE KŁAM LEWAKU za zielonym ładem w PE głosowali wszyscy POsłowie obecnej władzy , posłowie ZP byli przeciw , to można sprawdzić. Odwracanie kota ogonem to wasza specjalność.

   1. Do powyżej mówi

    Panie Cogito bez nerwów. Owszem w parlamencie europejskim europosłowie zagłosowali za zielonym ładem, ale pracował nad nim Komisarz ds. Rolnictwa z PiS – p. Wojciechowski. Dlatego tak usilnie prezes PiS chciał by zrezygnował ze stanowiska bo był symbolem Waszego zakłamania, Zawsze mieliście za nic rolników i to za Waszych rządów tysiące ton zboża z Ukrainy wjechało do Polski.

    1. pan COGITO mówi

     Komisarz Wojciechowski jako jedyny z komisarzy był przeciw.Rząd ZP zorganizował export , wbrew KE zablokował import . dopłaty do sprzedaży by rolnik otrzymał nie mniej jak 1500 zł za tone pszenicy .Ustawowo wprowadzono kaucje w tranzycie zbóż i to wszystko koalicja 13 grudnia zaniechała więc to co piszesz to brednie ciągle powtarzane

 13. PATRIOTA mówi

  Ciekawe w jakiej sytuacji będą ludzie którzy dostali pracę po znajomośi albo po to aby głosować tak jak trzeba, chodzi mi o mieszkańców Goraja i okolic, czy już mają się pakować czy jeszcze nie, wszystko wskazuje na to ze tak , najbardziej szkoda kandydata na kandydata.

 14. obserwator mówi

  Dla kogo najlepsza kadencja, dla pisiorów którzy pozatródniali całe swoje rodziny w róznych instytucjach i teraz walą w gacie, żeby się przy władzy chociaż się utrzymać, bo będzie bezrobocie w pisie. Zobaczcie i poczytajcie o ich działanianiach to się przekonacie kolesiostwo , nepotyzm, fałsz i zaklamanie to ich chasło wyborcze.

  1. Anonim mówi

   POmyliłeś partie i tak POprostu coś bredzisz

 15. paN COGITO mówi

  Policzcie ile na prawdę będzie kosztowało przystosowanie typowego domku i mieszkania w bloku, do „bezemisyjności”, bo to przy dzisiejszych materiałach , są setki tysięcy złotych. Wymyślono piękny kamuflaż językowy dla tej koszmarnej, niewykonalnej operacji ZIELONY ŁAD, żeby ukryć HORROR jaki się za tym kryje.

 16. pan COGITO mówi

  Tylko SOLIDARNIE obronimy naszą OJCZYZNĘ, WOLNOŚĆ, SUWERENNOŚĆ !!!!!

  RODACY, POLACY !! – musimy przepędzić z POLSKI całą ” Bandę 4” 13 XII 2023, ; inaczej ta obca agentura , wypędzi wszystkich POLAKÓW z własnej Ojczyzny !!! To jest ich P Odstawowy i jedyny cel !!!

  Przestępcy – unijni urzędnicy, nie mając żadnych P O d staw ani przyczyn, powodów, by ukarać POLSKĘ i POLAKÓW na podstawie art. 7 Traktatu, obsadzili w / na polskich urzędach największych s K O r u m P O w a n y c h agentów s o rosowo-ukraińsko – niemieckich+, którzy bezprawnie mają wprowadzić „praworządność” wg standardów złodziejskiej, lewackiej unii…

  „Nie chodzi tu o Brukselę, chodzi o obywateli Polski, którzy zasługują na silną demokrację i niezależny wymiar sprawiedliwości „

  – mówiła Jourova… ” Cieszę się niezmiennie, że mogę ponownie przyjechać do Polski. (…) Jest to ważny moment. Na radzi ds. ogólnych pan minister przedstawił plan działania, którego celem jest zamknięcie procedury art. 7 wobec Polski. (…) Większość państw doceniło silną determinacje po stronie Polski. (…) w imieniu KE powiedziałam, że jesteśmy gotowi wesprzeć Polskę i polski rzad, jeśli będzie to potrzebne … Czyli co, naślecie na POLSKĘ bratnią P O M O C = armię czerwoną czy brunatną, czy znów P O łączone ???!!!

  Ten B o d n a r – \’*/derowiec z „Bandą 4” -13 XII 2023 i ty paniusiu P O winniście , musicie wiedzieć i wiecie , że z braku podstaw do wdrożenia przeciwko RP art. 7 Traktatu, PROCEDURĘ jako bezpodstawną i bezprawną się Prawomocnie UMARZA !!!!

  BROŃMY POLSKI !!!!

 17. pan COGITO mówi

  Polskę czekają bardzo ciężkie czasy. U władzy są ludzie całkowicie nieodpowiedzialni, których los kraju absolutnie nie obchodzi. Najgorszym z nich jest niestety sam Tusk, bo to on doprowadzi do takiego stanu Polskę. Jego polityka jest destruktywna i wszystko wskazuje na to, że on świadomie zmierza do likwidacji naszego państwa.

  To picer. Nauczył się budować narrację na samych kłamstwach. Nie ma jednak żadnych realnych osiągnięć. Nie ma na jego koncie ani jednego pozytywnego dokonania. Lawirowanie i jątrzenie, oto sedno jego polityki. Doskonale o tym wiedzą poważni politycy, dlatego jest odpowiednio przez nich traktowany. On może pajacować i cieszyć się uznaniem u ludzi o mało wybrednych gustach, jednak do grona poważanych polityków zaliczyć go nie sposób.

  Mutter Angela zrobiła z niego swojego pazia i przy niej czuł on się pewniej, bo nazywano go królem Europy, chociaż doskonale wiedzieli, że to tylko paź i tylko oficjalnie udawali, że darzą go szacunkiem. Teraz już nikt nie musi udawać, że widzi na nim królewskie szaty. Brutalna i naga prawda wali po oczach.

  1. zz mówi

   weź coś na głowę

 18. Bilgoraj mówi

  to była najlepsza kadencja powiatu, nigdy wcześniej nie było tyle inwestycji co teraz. Jak PSL rządziło to nic się nie działo i na nic nie było pieniędzy.

  1. Do powyżej mówi

   Była też taka kadencja gdzie Pis oddało w ręce prywatnego inwestora biłgorajski szpital na 25 lat – Biłgoraj pamięta o tym kto podniósł za tym rękę popatrzcie w swoich szeregach.

 19. pan COGITO mówi

  Rudy sprowadził do wspólnego mianownika tę tak zwaną trzecią drogę i żeby było śmieszniej te dwa pajace będą popierać propozycje rudego. Wyborcy-cymbały, którzy głosowali na to towarzystwo z Kosiniakiem i Hoojownią na czele wyglądają dzisiaj jak doopa zza krzaka.

  1. Do powyżej mówi

   Pan Cogito za bardzo się rozpala – niech Pan się tak nie napina bo żyłka Panu pęknie ze stresu.

   Co do wyborców PSL, Polski 2050 to są również wyborcy, którzy wcześniej głosowali także i na PiS i z jakiegoś powodu mieli już tego dość. Obrażając ich, być może obraża Pan kogoś ze swoich znajomych, może z rodziny, nasza katolicka wiara mówi „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego” – szkoda, że w sercu u Pana nie widać tej miłości do ludzi o innych poglądach.

 20. Bilgorajak mówi

  aby tylko starosta wyleciał reszta niech będzie

 21. optymista mówi

  Mam nadzieję, że następna rada będzie zupełnie inna i pod innym przywództwem.

  1. eli mówi

   aż mnie ciekawi co zrobią dla powiatu 😀

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.