Lokuj w przyszłość

- Reklama -

Tereszpolskie dziękczynienie za plony

Żniwa zakończone, przyszedł czas na podziękowanie Bogu za tegoroczne plony. W minioną niedzielę świętowali rolnicy z gminy Tereszpol.

Barwny korowód przeszedł na stadion w Tereszpolu-Zaorendzie. Prowadziła go Orkiestra Dęta „Złota Nuta” z Biszczy. Tuż za nią szli starostowie tegorocznych dożynek Maria i Sławomir Zgnilcowie wraz z córką Aleksandrą. Państwo Zgnilcowie mieszkają w Tereszpolu-Zygmuntach. Prowadzą kilkuhektarowe gospodarstwo ogólnotowarowe. Z wielką czcią nieśli chleb wypieczony z tegorocznych zbóż. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tereszpolu-Zygmuntach przyniosły piękny, misternie wykonany, okazały dożynkowy wieniec. Jest on dowodem na to, że ziarna na chleb i na nowy zasiew nie zabraknie, jak nie zabraknie nadziei i wiary na przyszłe plony. W korowodzie dożynkowym szły również Koła Gospodyń Wiejskich z Tereszpola-Kukiełek, Tereszpola-Zaorendy, Tereszpola-Zygmuntów, Lipowca oraz członkowie Chóru „Oaza”.

Koła aktywnie uczestniczą w życiu społeczno-kulturalnym gminy. Panie działające w KGW są współorganizatorkami wielu przedsięwzięć mających na celu rozwój kulturalny gminy. Uczestniczą we wszystkich uroczystościach zarówno patriotycznych, kościelnych, jak i lokalnych imprezach kulturalnych. Chór „Oaza” to zespół śpiewaczy, w skład którego wchodzi kilkunastu mieszkańców gminy Tereszpol, a jednocześnie wiernych tereszpolskiej parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Powstał w 2008 r. Ze względu na charakter repertuaru określa się mianem kościelnego, choć nie są mu obce piosenki patriotyczne i biesiadne. Chór jest ambasadorem kultury tereszpolskiej. Śpiew dostarcza członkom chóru wielu radości, a wspólne spotkania są doskonałym sposobem na przedłużenie młodości i utrzymanie pogody ducha

- Reklama -

Świętowanie rozpoczęła Msza święta. Podczas nabożeństwa dziękowano za owoce pracy na roli, która, jak żadna inna, odzwierciedla harmonię człowieka z przyrodą. Rolnicy mimo trudnego roku, troski o każdy kłos, każde ziarno, dziękowali i prosili o dalszą Bożą pomoc.

Słowa uznania za ciężką pracę rolników wyraził wójt gminy Tereszpol Jacek Pawluk Podziękował również wszystkim zaangażowanym w organizację dożynkowego święta.

Po Mszy św. koncert dała Gminna Orkiestra Dęta z Biszczy. Nie zabrakło też występów pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Lipowca i Koła Gospodyń Wiejskich z Tereszpola-Kukiełek. Chór „Oaza” przygotował montaż słowno-muzyczny. Wraz z Chórem wystąpiła Scholka Parafialna. Koncert dały Kapela Ludowa „Krążałka” oraz Zwierzyniecka Kapela Ludowa. Dożynki zakończyła dyskoteka z zespołem Menelaos oraz Disco Boys.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.